Wkład budowlany jako nakład z majątku osobistego

Pytanie:

Jeśli ja dokonałem wpłaty z majątku osobistego na wkład budowlany mieszkania spółdzielczego po jego otrzymaniu, który spółdzielnia w postaci kredytu zaciągnęła na wybudowanie mieszkania to, czy należy to traktować jako nakład z majątku osobistego na majątek wspólny?

Masz inne pytanie do prawnika?

1.3.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Wkład budowlany jako nakład z majątku osobistego

Odpowiedź na powyższe pytanie zależy od tego, czy mieszkanie spółdzielcze należy do majątku wspólnego czy też nie. Jeśli należy, to wpłatę na wkład budowlany dokonaną ze środków pochodzących z majątku odrębnego należy traktować jako nakład poczyniony z majątku osobistego na majątek wspólny (art. 45 § 1 k.r.o.). W przeciwnym wypadku, nie można uznać takiego nakładu za nakład w rozumieniu art. 45 § 1 k.r.o.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: