Wskazanie przyczyny wypowiedzenia

Pytanie:

Pracownik jest zatrudniony na czas określony powyżej 6 miesięcy z klauzulą umożliwiajacą 2 tygodniowe wypowiedzenie umowy o pracę. Czy przy takim wypowiedzeniu należy podać powód, czy też nie jest wymagane podanie żadnej przyczyny?

Masz inne pytanie do prawnika?

28.10.2004

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Wskazanie przyczyny wypowiedzenia

Zgodnie z treścią art. 30 § 4 Kodeksu pracy w oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie umowy. Wobec tego, w przypadku wypowiedzenia przez pracodawcę umowy zawartej na czas określony, nie zachodzi potrzeba podania wspomnianej przyczyny.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne