Zmiana roztrzygnięcia ws. kontaktów z dzieckiem po upływie terminu do wniesienia apelacji

Pytanie:

Minął termin do wniesienia apelacji w sprawie dot. kontaktów z dzieckiem. Czy mogę jeszcze jakoś starać się zmienić częstotliwość kontaktów ojca z dzieckiem?

Masz inne pytanie do prawnika?

26.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zmiana roztrzygnięcia ws. kontaktów z dzieckiem po upływie terminu do wniesienia apelacji

W przypadku zaś, gdy orzeczenie sądu stało się prawomocne, bo minęły już terminy do wniesienia apelacji, konieczne będzie wystąpienie z ponownym wnioskiem o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.
Zgodnie bowiem z przepisem art. 113 z ind. 5 kro sąd opiekuńczy może zmienić rozstrzygnięcie w sprawie kontaktów z dzieckiem, jeżeli wymaga tego dobro dziecka. Jest to regulacja szczególna w odniesieniu do art. 577 kodeksu postępowania cywilnego, zgodnie z którym sąd opiekuńczy może zmienić swe postanowienie nawet prawomocne, jeżeli wymaga tego dobro osoby, której postępowanie dotyczy.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne