Strategia „5G dla Polski” - co Ty na to?

9.1.2018

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Strategia „5G dla Polski”

Dla coraz większej liczby konsumentów i firm w Polsce łączność mobilna jest codzienną koniecznością. Nasze pragnienie dostępu do szybkiego mobilnego internetu spowodowało dynamiczny rozwój gospodarki opartej o dane. 5G to nowa generacja technologii mobilnych, która ma na celu zapewnienie większej pojemności sieci bezprzewodowych, większej niezawodność i wydajności, a także wyjątkowo szybkich prędkości przesyłu danych, umożliwiających rozwój innowacyjne usług w różnych obszarach przemysłowych. Pierwsza fala komercyjnych produktów ma być dostępna już w 2020 roku.

Dlatego też, aby być przygotowanym na nadchodzącą rewolucję w świecie cyfrowym i jednocześnie mieć wpływ na kształt przyszłych sieci 5. generacji, Ministerstwo Cyfryzacji w ramach zawartego Porozumienia na rzecz Strategii „5G dla Polski” opracowało Strategię „5G dla Polski”. Dokument ten jest narzędziem, umożliwiającym efektywne wdrożenie sieci 5G w Polsce, zapewniając obywatelom dostęp do najnowszych technologii, a przedsiębiorcom, działającym na naszym rynku, skuteczną przewagę konkurencyjną.


Konsultacje Strategii 5G dla Polski

Ministerstwo Cyfryzacji, działając na podstawie art. 6 ust. 2 oraz 19a ust. 1  ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 1376, 1475), zaprosiło do konsultacji publicznych projektu Strategii „5G dla Polski”. Uwagi można kierować w terminie do 11 lutego 2018 r. na adres poczty elektronicznej grzegorz.czwordon@mc.gov.pl i aleksander.soltysik@mc.gov.pl lub na adres pocztowy: Ministerstwo Cyfryzacji, ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa z dopiskiem: Konsultacje projektu Strategia „5G dla Polski”.

Pobierz pliki:

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: