Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

dom na dzialce czesciowo panstowej i swojej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • okazalo sie ze moje mieszkanie jest na czesci dzialki sasiada ktory zdal ta czesc na skarb panstwa, i uzyskal rente. przeprowadzilam spis inwentarza po smierci ojca w obecnosci biegłego i komornika, na wlasne zyczenie. w geodezji okazalo sie ze dom stoi czesc na dzialce rodzicow a czesc na dzialce skarbu panstwa.co w takiej sytuacji zrobic?? mamy tez pole i mozemy oddac panstwu w zamian za czesc dzialki na kotrej stoi dom. prosze o pomoc, co nalezy zrobic.

    Odpowiedz Cytuj
  • okazalo sie ze moje mieszkanie jest na czesci dzialki sasiada ktory zdal ta czesc na skarb panstwa, i uzyskal rente. przeprowadzilam spis inwentarza po smierci ojca w obecnosci biegłego i komornika, na wlasne zyczenie. w geodezji okazalo sie ze dom stoi czesc na dzialce rodzicow a czesc na dzialce skarbu panstwa.co w takiej sytuacji zrobic?? mamy tez pole i mozemy oddac panstwu w zamian za czesc dzialki na kotrej stoi dom. prosze o pomoc, co nalezy zrobic.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Budowa domu na działce rolnej

    Działka objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo jednorodzinne jednak w ewidencji gruntów jest to działka rolna. Czy na takiej działce można rozpocząć budowę domu?

  • Dom jako część składowa nieruchomości

    Czy jest nieruchomością budowa (w toku) trwale z gruntem związana, która jest budowana na gruncie, do którego budujący posiada prawo użytkowania wieczystego?

  • Zwrot darowizny wydanej małżonkom

    Cztery lata temu teściowie podarowali swojej córce (a mojej żonie) dom jednorodzinny, nie uwzględniając w umowie darowizny mnie. Rok później podpisałem z żoną umowę małżeńską majątkową, na podstawie której zostałem wpisany do księgi wieczystej ww. nieruchomości jako współwłaściciel. Obecnie doszło do sytuacji, w której żona pragnie zwrócić rodzicom podarowany jej dom. Czy bez mojej zgody (jako współwłaściciela nieruchomości) żona może zwrócić wspomnianą darowiznę?

  • Pozwolenie na budowę domu

    Jaki dom mogę zbudować na własnościowej działce rekreacyjnej bez pozwolenia na budowę?

  • Budynek wolnostojący i w zabudowie bliźniaczej

    Jaka jest obowiązująca prawna definicja "budynku jednorodzinnego wolnostojącego" i "budynku jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej"?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane