Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kupno samochodu za granicą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Dzień dobry. Mam problem i nie znam odpowiedzi. Znalazłem samochód w Niemczech. Chce go kupić, lecz nie mogę po niego jechać, zrobi to mój ojciec. Mój problem dotyczy tego, że nie wiem co mam zrobić by tato kupił go na mnie ( ja byłbym właścicielem, a on współwłaścicielem). Nie będzie mnie przy kupnie, więc domyślam się że muszę wypisać jakieś pełnomocnictwo? A kogo tato ma wpisać w rubrykę "kupujący".

    Odpowiedz Cytuj
  • Są dwa wyjścia. Ociec kupuje auto i przeprowadza rejestrację na siebie a po tym odsprzedaje Panu 1/2 własności. Ojciec jedzie do Niemiec z pełnomocnictwem i kupuje auto na współwłasność w imieniu swoim i Pana. Proszę tylko pamiętać, że jeśli pojazd jest kupowany w komisie, koniecznie będzie potrzebna faktura. Umowa nie wystarczy w przypadku nabycia pojazdu od firmy. Komisy w Niemczech często są prowadzone przez brudasów, którzy migają się od podatków i nie chcą wystawiać faktur tylko umowy lub inne nieprzydatne potwierdzenia nabycia. To prowadzi do problemów przy uzyskaniu zaświadczenia VAT 25.
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane