Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zakres obowiązków.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Prowadzę jednoosobową działalnośc usługową.Dodatkowo jestem zatrudniony w innej firmie na czas nieokreślony.W biurze przyjmującym klientów jestem ostatnio bardzo rzadko.Czy pełnomocnik ogólny (żona)może przebywać w biurze i przyjmować klientów,świadcząc te usługi w moim imieniu?Czy ma jakieś znaczenie okres przebywania pełnomocnika w biurze.Pełnomocnik nie pracuje nigdzie na etacie, nie jest też zarejestrowany w Urzędzie pracy jako osoba bezrobotna.Czy musi być odprowadzany podatek na ZUS.Czy jakieś przepisy określają szczególowy zakres dopuszczalnych czynności wykonywanych przez pełnomocnika i dopuszczalny czas w ciągu dnia wykonywania przez niego czynności.Czy np.może bez mojego udziału przez 5 godzin przyjmować klientów, bez narażenia się na restrykcje Urzędu Legalności Zatrudnienia?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Umowa o pracę w języku obcym

  Czy w polskiej firmie pracodawca ma prawo wręczać opis zakresu obowiązków w języku angielskim? Czy może przekazać także upomnienie w języku angielskim?

 • Zakres obowiązku alimentacyjnego

  Jaki jest zakres obowiązku alimentacyjnego?

 • Akta pracownicze

  Czy w aktach osobowych pracownika fizycznego powinien znajdować się zakres obowiązków dla tego pracownika?

 • Kurator sądowy

  W którym dzienniku ustaw można znaleźć uregulowania związane z instytucją społecznego kuratora sądowego oraz wytyczne odnośnie możliwości jego oddziaływania na podopiecznego, tzn. chodzi mi o jego obowiązki i możliwości?

 • Czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu

  Co oznacza stwierdzenie \\\"czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu\\\"?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane