Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

chciałbym spłacić ale nie mam z czego - co mi grozi ?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • zarobiłem 8 tys zł na wysypisku smieci - skarbowy naliczył mi 'karę' w wysokości 80 tyś za za niezgłoszenie działalności/ osiemdziesiat tysiecy / obecnie pracuje i zarabiam 840 zł - utrzymuję zone i 2 dzieci - czy moge zt to trafić za kratki ? chciał bym spłacić ale to nierealne

  Odpowiedz Cytuj
 • marta
  Wysłany: 2005-04-01 13:11:23

  ciezka sprawa... pisz do naczelnika urzedu prosbe o rozwazenie mozliwosci umorzenia czesci kary, a reszte rozlozenie na raty, bez naliczania odsetek. uzasadnij sytuacja rodzinna i malymi zarobkami. dogaduj sie z nimi. teoretycznie za dlugi mozna isc do wiezienia, ale to nie takie proste. przede wszystkim napisz do urzedu skarbowego
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • BODO
  Wysłany: 2007-02-16 19:57:54

  Masz kilka wyjść z tej absurdalnej sytuacji: 1) może Pan wystąpić z wnioskiem o umorzenie zaległości podatkowych. Jeżeli US uzna, iż Pana sytuacja jest rzeczywiście fatalna i nic nie rokuje na jej poprawę, to być może do niego się przychyli. Jeżeli nie zostanie umorzona cała kwota, istnieje szansa, że przynajmniej jej część zostanie Panu darowana. 2) największe szanse daje wniosek o rozłożenie na raty zaległości podatkowych, bądź odroczenie terminu spłaty. Tak jak w 1 punkcie należy swoją prośbę solidanie umotywować.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Roszczenia żyranta do kredytobiorcy

  W lipcu 2001 roku podżyrowałam znajomemu kredyt w wysokości 2000 zł. Termin kredytu upływa w sierpniu 2002 roku. Mój znajomy nie spłaca jednak rat i dostałam upomnienie abym spłaciła ratę za kwiecień 2002 roku. Rozmawiałam ze znajomym i stwierdził, że nie będzie płacił już do końca, bo nie ma pieniędzy, a ja ponieważ żyrowałam muszę spłacić dług. Co mam zrobić? Czy mam spłacić należność, czy wytoczyć u sprawę?

 • Nieprawidłowe parkowanie a mandat karny

  Czy za nieprawidłowe parkowanie samochodem osobowym grozi mandat karny?

 • Spłata długu rodziców przez dzieci

  Mój krewny doprowadził do powstania kilku bardzo z poważnych długów, których nie jest w stanie spłacić, ani obecnie, ani w najdalszej nawet przyszłości. Jeden z wierzycieli, należący do najbliższej rodziny, a posiadający prawomocny nakaz zapłaty przeciw temu krewnemu - grozi dochodzeniem swojego długu od dzieci dłużnika, ponieważ w okresie powstania zadłużenia dzieci były małoletnie i korzystały w pewnym sensie z tego długu (poprzez finansowanie nim wydatków na bieżące utrzymanie). Obecnie dzieci są dorosłe, nie mieszkają z rodzicami, pracują i same się utrzymują. Czy w takiej sytuacji możliwe jest dochodzenie spłaty długu od dzieci, jeśli rodzice nie są w stanie go spłacić?

 • Kopanie psa

  Mam nieszczęście mieszkać na parterze, przed balkonem którego wyprowadzane przez wlaścicieli psy załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. Nie pytam, co im grozi, bo wiem, że mogą to robić bezkarnie, ale co mi grozi, gdy takiego psa (nie właściciela, bo to pewnie już kryminał) kopnę lub potraktuję gazem pieprzowym?

 • Spłata długów syna

  Syn ma prawie 21 lat. Aktualnie wg moich wiadomości przebywa w zakładzie karnym.Przed wyrokiem pracował i kupił abonament na telefon komórkowy, którego to abonamentu nie opłacał po aresztowaniu. W tej chwili firma windykacyjna ściąga ze mnie te pieniądze strasząc komornikiem. Czy ja muszę ten jego dług spłacić? Czy muszę spłacać długi syna, jeżeli ten przebywa w zakładzie karnym?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane