Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

jak rozliczyć straty z giełdy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Zaliczki na poczet podatku od najmu

    Rozliczam najem na zasadach ogólnych, jako osoba fizyczna, a za rok 2008 miałem stratę z tego tytułu. W pierwszych miesiącach obecnego roku nadal koszty przekraczają kwotę przychodów, więc nie mam obowiązku wpłaty zaliczek na poczet podatku. W przypadku gdy uda mi się zredukować koszty, tak aby w trakcie roku pojawił się skumulowany dochód z tytułu najmu (zamiast uprzedniej straty), powinienem wpłacią pierwszą zaliczkę w miesiącu nastepującym po miesiacu, w którym pojawił się dochód. Jeżeli w trakcie roku 2009 wykażę dochód, to czy mam obowiazek wpłacania zaliczki, pomimo iż strata z 2008 r. przekracza dochód z 2009 r.? Czy mogę odzyskać zapłacone zaliczki, jeżeli w przyszłym roku rozliczę zyski z 2009 r. ze stratami z 2008 r.? Czy podobnie jak przy podatku od giełdy mogę jedynie rozliczyć 50% straty z lat ubieglych w danym roku podatkowym?

  • Termin rozliczenia straty

    W których latach (do kiedy) osoba prawna (spółka z o.o.) może rozliczać stratę podatkową za następujące lata podatkowe 2001, 2002, 2003, 2004, 2005?

  • Opodatkowanie liniowe a rozliczenie straty

    W 2005 r. działalność gospodarcza przyniosła mi straty w wysokości 10.000 zł (rozliczanie firmy na zasadach ogólnych PIT 5). Czy jeśli w kolejnych latach wybiorę formę opodatkowania liniową - PIT 5L to prawo do odliczania strat wciąż pozostanie w niezmienionej wartości i formie?

  • Rozliczenie straty

    W zeszłym roku uzyskałem stratę ze sprzedaży akcji. Otrzymałem PIT-8c, gdzie ta strata jest wykazana. Czy mam obowiązek składania deklaracji PIT-38 wobec poniesionej straty i czy otrzymany PIT-8c wystarczy, żeby zachować prawo do rozliczenia straty w następnych latach?

  • Sp. z o.o. a inwestowanie na giełdzie

    Istniejąca i działająca od kilku lat Spółka z o.o. chce rozpocząć inwestowanie na giełdzie w pełnym zakresie (wszystkie akcje, kontrakty terminowe, prawa pochodne itd.). Dochody z giełdy są już opodatkowywane przez Biuro Maklerskie, czy to oznacza, że zysk, który w ten sposób wypracuje spółka, już nie jest opodatkowany? Czy to znaczy, że spółka z jednej działalności się rozlicza wg zasad ogólnych, a z giełdy osobno (jeśli osobno, to na jakich formularzach)? Czy też dochody jakoś się sumuje i po zsumowaniu się opodatkowuje na zasadach ogólnych?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane