Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Podatek od Budynku usługowego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam prowadzę jednoosobową działanosc i postanowiłem postawić budynek gospodarczy, który docelowo ma byc budynkiem usługowym. Współwłaścicielami gruntu są rodzice, którzy posiadają prawo do dysponowania gruntami na cele budowlane. Budynek postawiłem zbierałem faktury, aby później budynek wrzucić na rozliczenie przez amortyzację.

  Pytanie, co z podatkami za grunty i budynek. w UG powiedzieli mi, że muszą podatki od gruntów i za budynek gospodarczy opłacić rodzice, a później jak budynek będzie już miał statut usługowego to zrobić dopłatę jako za grunty i budynek pod działalność.

  Mam wątpliwości, ponieważ z rodzicami mam umowę dzierżawy budynku bezpłatną jako od rodziców więc chciałem opłacić budynek i podatki jako dzierżawca. Zastanawiałem się nawet czy nie zrobić umowy wstecz i podpisać na dzierżawę gruntu pod postawienie tego budynku tak abym mógł sam opłacać podatki i wrzucać je w koszty firmy. Mam wrażenie, że w UG źle mi doradzono. Jutro będę chciał opłacić podatek i mam dylemat czy tak będzie prawidłowo jeżeli to rodzice nadal będę figurowali jako opłacający podatek.

  Drugi pomysł to teraz naliczyć opłaty za podatek od gospodarczego, a pozniej juz ja jako dzierżawca opłacę podatek od prowadzonej DG w budynku.

  dzięki za pomoc

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane