Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Rozliczenie Umów o dzieło, obowiązki pracodawcy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam. Prowadzę działalność gospodarczą i w roku 2007 podpisałam kilka umów o dzieło z osobami fizycznymi. Po podpisaniu każdej umowy wysłałam do Urzędu Skarbowego zgodnego z miejscem zamieszkania płatnika, deklarację PIT-8B i wpłaciłam zaliczkę. Teraz do końca lutego powinnam przesłać PIT-8B osobom, z którym podpisywałam umowy. Czy muszę również przesłać go do Urzędu Skarbowego? Będzie to tak naprawdę taki sam formularz jak wysłany wcześniej. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

    Odpowiedz Cytuj
  • MONIK
    Wysłany: 2008-02-28 15:39:59

    TAAK
  • Reklama

  • Oczywiście, że PIT-8B musisz przekazać i zleceniobiorcy i Urzędowi Skarbowemu.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane