Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak skrócić okres wypowiedzenia?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam!
    Planuję się zwolnić z pracy przysługuje mi 3-miesieczny okres wypowiedzenia, czy da się cos zrobić aby ten okres był krótszy.Jakie pismo należe napisać do pracodawcy , aby ten się zgodził.Z góry dziekuję za pomoc

    Odpowiedz Cytuj
  • Nie ma czegoś takiego, że jak się coś napisze, to pracodawca się zgodzi, a jak napisze się coś innego, to się nie zgodzi. Po prostu pisze się prośbę o rozwiązanie umowy o pracę w danym terminie za porozumieniem stron. Takie rozwiązanie umowy o pracę jest najmniej kontrowersyjne, ale pracodawca nie musi się na to zgodzić. Więc w podaniu o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron należy zaznaczyć, że w przypadku braku zgody na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, wniosek przekształca się automatycznie w wypowiedzenie umowy o pracę. Do tego można dodać wniosek o skrócenie okresu wypowiedzenia wedle własnego życzenia, ale na to pracodawca nie musi przystać. Najlepszym wyjściem jest rozmowa z przełożonym lub osobą, która może podjąć decyzję o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron lub skróceniu okresu wypowiedzenia i wybadanie, co da się zrobić. Do tego wystarczy napisać dwa proste zdania. ?Proszę o rozwiązanie umowy o pracę w dniu (należy podać konkretną datę) za porozumieniem stron. W przypadku braku zgody na powyższe rozwiązanie niniejszy wniosek proszę traktować jako wypowiedzenie umowy o pracę.? Pracownik nie musi uzasadniać wniosku ani wypowiedzenia umowy o pracę. Pismo proszę przygotować w dwóch kopiach i na jednej uzyskać potwierdzenie doręczenia, a jeśli okaże się to niemożliwe, wysłać pocztą listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Normalny pracodawca przyjmie takie pismo ze spokojem, ale jeśli trafi Pani na buraka, mogą zacząć się cyrki.
  • Reklama

  • Max
    Wysłany: 2017-09-13 00:09:25

    Ja trafiłem na BURAKA
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane