Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak udowodnić w sądzie pracy ilość przepracowanych godzin?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  mam ogromny problem, mój pracodawca nie chce wypłacić mi wynagrodzenia za moją pracę, w umowie mam zapisane, że pracuję pół etatu a tak na prawdę pracowałem po 8g dziennie jak to mogę udowodnić w sądzie?Gdzie mam się zwrócic o pomoc?Z góry dziękuję odpowiedź

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wynagrodzenie za pracę w sobotę

  Jaka jest możliwość wyegzekwowania od pracodawcy wynagrodzenia za przepracowane soboty (wszystkie soboty w miesiącu)? Jak należy udokumentować fakt przepracowania wolnych sobót?

 • Wynagrodzenie za udowonione godziny nadliczbowe

  W jaki sposób pracownik może udokumentować fakt świadczenia przez niego pracy w godzinach nadliczbowych, gdy pracodawca nie prowadzi ewidencji godzin nadliczbowych?

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe

  Pracownik pracuje w równoważnym systemie czasu pracy - do 24 godzin na dobę, w soboty, niedziele i święta w zależności jak przypada mu dyżur. Miesięcznie ma przepracowanych np. 192 godziny. Jak płacić mu nadgodziny? Czy za niedzielę i święta też ma nadgodziny jeżeli są to jego dni pracy?

 • Stawka godzinowa a czas pracy

  Pracownicy wynagradzani są stawką godzinową. W przypadku obniżenia czasu pracy w miesiącu listopadzie za 11 listopada następuje zmniejszenie liczby przepracowanych godzin. Czy to spowoduje obniżenie wynagrodzenia? Czy powinno być wyższe o 8 godzin, mimo iż pracownik nie pracuje? Czy pracownik otrzyma niższe wynagrodzenie czy nie?

 • Brak określenia liczby godzin pracy w umowie

  Czy pracodawca powinien określić ilość godzin pracy w umowie, czy tylko wystarczy zapis cytuję "praca według grafiku"?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane