Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kiedy pracodawca może zwolnić chorego pracwonika

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam
    Mam pytanie czy pracoadwca ma prawo zwolnic pracownika, który jest na zwolnieniu chorobowym?Z góry dziekuję za odpowiedzi


    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Wypowiedzenie w okresie choroby

    Czy pracownikowi można wypowiedzieć umowę o pracę w trybie art. 52 kp, jeśli pracownik ten przebywa na zwolnieniu lekarskim?

  • Niekorzystanie ze zwolnienia L4

    Lekarz wystawił mi zwolnienie z pracy z powodu choroby. Czy mam prawo niekorzystać z tego zwolnienia (tzn. nie złożyć go w mojej firmie i przychodzić do pracy)?

  • Kontrola pracownika w czasie choroby

    Czy pracodawca ma prawo skontrolować pracownika w domu podczas jego nieobecności z powodu choroby? W/w poinformował przez innego pracownika o swojej chorobie, ale nie dostarczył zaświadczenia lekarskiego, stąd nie wiadomo czy chory powinien leżeć czy może chodzić. Czy w sytuacji, kiedy kontrola z zakładu pracy nie zastanie chorego w mieszkaniu, pracodawca może w trybie dyscyplinarnym zwolnić pracownika?

  • Porzucenie pracy przez pracownika

    W jakim czasie pracodawca może zwolnić pracownika z art. 52 - porzucenie pracy. Jeśli przestałem świadczyć pracę od 15.12.2001 r (nie posiadam poświadczenia przyjęcia przez pracodawcę mojego wypowiedzenia, chociaż je złożyłem).

  • Wypowiedzenie umowy w czasie choroby pracownika

    Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim, czy mogę dziś wysłać do pracodawcy wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony, kiedy to wypowiedzenie będzie mieć początek biegu a kiedy koniec (dokładne daty) jeżeli mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Czy mogę w dniu dzisiejszym wypowiedzieć umowę?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane