Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Nieprzyjemna sytuacja z pracownicą. Co zrobić?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam!
  Posiadam sklep z pamiątkami nad morzem. W wakacje wystawiam kilka straganów w okolicznych miejscowościach - kurortach. W ciągu roku sklep prowadzę sam z rodziną, w sezonie do straganów zatrudniam młodzież - studentów na umowy zlecenie. Rano przywożę towar a wieczorem składam i zabieram do siebie. W różnych porach dnia dnia ja albo żona dojeżdżamy i doglądamy interesu i pracownika.
  W sobotę zdarzyła się taka nieprzyjemna sytuacja.
  Zatrudniona dziewczyna ze stoiska zadzwoniła do mnie około g.15 poprosić, żeby ktoś przyjechał ją zastąpić na krótki czas. Ale żona miała urodziny i mieliśmy akurat gości i nikt nie mógł akurat podjechać. Powiedziałem,że na razie nikt nie może przyjechać, ale za to na pewno wcześniej skończy. Potem oglądałem mecz ćwierćfinału i tak zeszło prawie do g,18. W międzyczasie dziewczyna kilka razy dzwoniła (nie odbierałem ja ani żona) i pisała smsy prosząc o przerwę. Jesteśmy umówieni z pracownikami, że przerwę mają, gdy przyjeżdża ktoś ich zmienić, a sami nie mogą oddalać się od towaru.
  Zaraz po meczu pojechałem - było około 18:20 jak dotarłem tam. I tu problem, bo dziewczyna z płaczem przyznaje, że się posiusiała - zresztą widać było mokrą plamę na spodniach. Po prostu nie wytrzymała bez toalety.
  Na miejscu tylko przeprosiłem i wyraziłem żal, ale nie wiem co dalej.
  No i tutaj obawiam się jakichś nieprzyjemności z jej strony. Czy ona może podjąć skutecznie jakieś kroki, które by mi zagroziły? I czy ja mógłbym albo powinienem coś zrobić, aby temu zapobiec?
  Proszę o pomoc.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane