Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Odzyskanie wierzytelności od pracodawcy w NIEMCZECH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • 1.Pracownik oświadcza , że Pracodawca nie ma wobec niego żadnych innych zobowiązań w tym finansowych.
    2.Pracownik oświadcza że zrzeka się wszelkich przysługujących mu roszczeń z tytułu łączącej strony umowy o pracę i zawartego porozumienia rozwiązującego.
    3.Pracownik oświadcza , że w związku ze zrzeczenia się wszelkich przysługujących mu roszczeń z tytułu łączącej strony umowy o pracę i zawartego porozumienia rozwiązującego nie będzie występował na drogę sądową.
    Coś takiego mi napisali w rozwiązaniu umowy i nie wiem czy mogę walczyć z nimi w sądzie o kasę za niezapłacone godziny?

    Odpowiedz Cytuj
  • Aha i jeszcze jedno może jakiś namiar na firmę która by się czegoś takiego podjęła. Dzięki z góry.
  • Reklama

  • Ale to pracodawca wpisał do wypowiedzenia i doręczył Panu, czy Pan potwierdził te zapisy podpisując się pod nimi przy odbiorze wypowiedzenia.
  • Miałem podobną sprawę. Zawarłem z moim niemieckim pracodawcą porozumienie rozwiązujące umowę o pracę, w którym pracodawca zobowiązał się wypłacić (i wypłacił) kwotę odpowiadającą trzykrotności miesięcznego wynagrodzenia (ponad 25.000 zł) - ?na zaspokojenie całokształtu roszczeń pracownika od pracodawcy". W zamian za co zobowiązałem się, że nie będę w przyszłości kierował pod adresem pracodawcy żadnych roszczeń związanych ze stosunkiem pracy, gdyż kwota ta wyczerpuje wszelkie ewentualne roszczenia !
  • współpracowałam z kancelarią Volenti, ale nie wiem czy by się podjęli, zapytaj. Byłam bardzo zadowolona i kasę odzyskałam, choć mój przypadek był zdecydowanie inny.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane