Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

porozumienie stron a powód zwolnienia

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie
  Mam następującą sytuację.
  Mój przełożony rozwiązał ze mną umowę na mocy porozumienia stron (na prośbę zakładu pracy). Ten rodzaj umowy został mi polecony w związku z tym, że nie powinno mi to utrudnić znalezienia nowej pracy, gdyż nie ma podanego powodu rozwiązania umowy (jak w przypadku za wypowiedzeniem).
  Wszystko wyglądało super, gdy zapytałam dziewczynę z kadr, czy pracodawca może mówić innemu pracodawcy o powodzie zwolnienia to zapewniła mnie, że nie.
  W końcu udało mi się znaleźć fajną pracę w administracji, przyjęcie było wręcz pewne, ale zostało uzależnione od referencji poprzedniego pracodawcy.
  Ten z kolei powiedział o powodzie zwolnienia i nie polecił mnie na pracownika.

  Moje pytanie brzmi czy pracodawca ma takie prawo bądź nie (przy umowie na porozumienie stron itp) i czy są na to jakieś konkretne przepisy prawne.

  Będę wdzięczna za info
  Pozdrawiam
  Anna W.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane