Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zatrudnienie i ciąża pracownicy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Zatrudniona pracownica na cały etat z wynagrodzeniem 900 złotych Po miesiącu pracy powiadomiła mnie, że jest w ciąży - handel<BR> Nie zatrudniałem kobiet do tej pory a więc jestem zielony w tym temacie<BR> Nie mam nic przeciwko kobietom, ciąży i rodzeniu dzieci świat musi się rozwijać<BR> Mam kilka pytań w tym temacie by nie popełniać błędów a pracownica była świadoma tego, co jest jej należne w tym stanie<BR> 1) Po jakim okresie pracy będzie miała wypłacane świadczenia w przypadku zwolnienia lekarskiego<BR> 2) W jakiej wysokości będzie miała wypłacane świadczenia z tytułu zwolnienia lekarskiego<BR> 3) Jaki okres czasu musi przepracować by otrzymać urlop macierzyński po urodzeniu dziecka<BR> Zadaję te pytania ponieważ wiem, że kobiety w ciąży często korzystają ze zwolnienia lekarskiego<BR> Resztę mam nadzieję dowiem się z Kodeksu Pracy<BR> Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi a również inne doświadczenia w tym temacie też mnie interesują

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Rejestracja kobiety ciężarnej jako osoby bezrobotnej

  Czy ciąża może stanowić przeszkodę w rejestracji kobiety jako bezrobotnej?

 • Zatrudnienie pracowników naukowo-dydaktycznych

  Na jakich stanowiskach zatrudniani są pracownicy naukowo-dydaktyczni?

 • Zakwestionowanie umowy o pracę przez ZUS

  Zatrudniłam na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony kobietę będącą w 7 miesiącu ciąży, o czym nie zostałam poinformowana przez zatrudnianą. Przedłożyła mi aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do podjęcia pracy na ustalonym stanowisku i braku adnotacji o jej ciąży. Po 3-ech miesiącach od dnia porodu ZUS wydał decyzję, w której zobowiązał naszą firmę do wyrejestrowania w/w pracownicy z ubezpieczeń społecznych z kodem pracownika i zarejestrowanie jej z kodem zleceniobiorcy, zarzucając firmie zatrudnienie w/w pracownicy na podstawie stosunku pracy, jako działanie mające na celu "odnoszenie korzyści materialnych". Dodaję, że w/w pracownicę nie łączą żadne więzi rodzinne z zarządem firmy i innymi pracownikami. Czy ZUS miał prawo wydać taka decyzję i czy istnieją przepisy, które uprawniałyby pracodawę do takiego postępowania, nie narażając go na określone skutki prawne?

 • Umowa zlecenia a ochrona pracownicy w ciąży

  Czy pracownicy, pracującej od 4 lat na umowę - zlecenie, która zaszła w ciążę (umowa podpisywana co miesiąc) przysługuje jakiekolwiek świadczenie? Czy możliwe jest, aby pracownica poszła na zwolnienie?

 • Wypowiedzenie umowy o pracę w okresie ciąży

  Czy możliwe jest wypowiedzenie umowy o pracę kobiecie w ciąży?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane