Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Złamana ręka, zwolnienie lekarskie - świadczenie pracy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • witam złamałem rękę 2 dni temu, w związku z tym nie jestem w stanie świadczyć pracy, mam zwolnienie. od kolegi z pracy dowiedziałem się że mój szef ma zamiar sprawdzic czy siedze w domu i kuruje rękę czy nie. na orzeczeniu lekarskim nie mam jednak nic napisane ze nie mogę wychodzić z domu, poza tym trudno mówić o rehabilitowaniu ręki na razie skoro jest w gipsie... mogę przecież wyjść z domu, nie mogę świadczyć pracy jedynie. Jak jakaś kontrola przyjdzie to mogę mieć problemy czy nie?

    Odpowiedz Cytuj
  • poruszać się można, natomiast nie można świadczyć pracy.
  • Reklama

  • zgadza się, nie jestes w stanie świadczyć pracy w takim zakresie jak świadczyłeś do tej pory, jeżeli pracodawca nie zmieni ci obowiązków na czas kiedy masz ręke w gipsie na takie zebys mógł pracowac bez uzycia tej reki to to mozesz siedziec w domu, chodzi na spacery i robic co ci sie tylko zywnie podoba. Bo nie masz nakazu siedzenia w domu. Nie mozesz jednak pracowac w domu bedac na zwolnieniu lekarskim z brakiem mozliwosci podjecia pracy. kontrola zawsze moze przyjsc, ale nie musza ciebie zastac w domu bo nie jestes obłoznie chory.
  • czy ortopeda może wystawić zwolnienie lekarskie?
  • ortopeda
    Wysłany: 2012-12-16 23:13:33

    tak
  • Rwolko
    Wysłany: 2017-11-07 13:30:43

    bzdura nie moze chodzic gdzie mu sie podoba ....moze wychodzic ale jedynie w czynie zwiazanym z choroba tzn do apteki na rehabilitacje
  • Nikola
    Wysłany: 2017-12-27 21:38:33

    Podjęłam się pracy w stowarzyszeniu na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie lecz po upływie dwóch tygodni uległa wypadkowi i złamała rękę. W niedzielę gdy udałam się lekarza dał mi zwolnienie lekarskie na tydzień czasu i tak było jeszcze dwa razy ze dostałam zwolnienie bo ręka nie źródła się. Zwolnienia dostarczała następnego dnia po wizycie u ortopedy . Moje pytanie brzmi jakiej wysokości powinnam dostać wynagrodzenie skoro na umowie mam 2000złotych brutto. Dziś dostałam przelew z wynagrodzeniem i na kącie było 470 złotych. Z tego co wiem powinnam była dostać 80% wynagrodzenia. Czy powinnam gdzieś to zgłosić?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane