Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

zmniejszony wymiar etatu a ciaza

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  jestem matką 20 miesięcznej córki, pracuję na całym etacie. Jestem niestety zmuszona zmniejszyć wymiar etatu i z takim wnioskiem wystąpię niedługo do przełożonego. Moje pytanie jest jednak takie, czy jeśli taki wniosek złoże na rok a między czasie zajdę w ciąże ( z mężem planujemy dziecko) to czy przed przejściem na urlop macierzyński mogę wycować się z podania o zmiejszenie etatu??
  I jeszcze jedno mi sie nasuwa pytanie. czy gdyby po powrocie z urlopu macierzyńskiego (tego kolejnego) likwidowali moje stanowisko pracy to na jakich warunkach pracodawca musi mnie przyjac? jesli znów wystąpie o zmiejszenie wymiaru etatu

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wymiar urlopu pracownika niepełnoetatowego

  Jakie, w świetle nowelizacji kodeksu pracy od 01.01.2004 r., są zasady udzielania urlopu pracownikowi zatrudnionemu na pół etatu (na cały etat przysługiwałoby mu 26 dni), pracującemu co drugi dzień?

 • Urlop pracownika zatrudnionego na część etatu

  Jaki wymiar urlopu przysługuje osobie zatrudnionej w styczniu 2004 (staż 11 letni) na 1/2 etatu gdy osoba ta świadczy pracę w wymiarze 8 godzin dziennie przez pierwszych dziesieć pracujących dni w miesiącu? A jaki wymiar przysługuje osobie która pracuje cztery godziny dziennie przez cały miesiąc?

 • Czas pracy nauczyciela kierownika internatu

  Stanowisko kierownika internatu piastuje nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania, któremu powierzono funkcję kierownika internatu. Wymiar etatu wychowawcy internatu zgodnie z art.42 karty nauczyciela wynosi 30 godzin wychowawczych tygodniowo, jednak ponieważ osoba ta jest kierownikiem internatu korzysta ze zniżki z tytułu pełnienia funkcji kierowniczych i wymiar jej godzin wychowawczych wynosi 8 tygodniowo, pozostałe godziny wg mnie to godziny na sprawowanie funkcji, która została powierzona w/w osobie. Niestety w żaden sposób nie mogę wyegzekwować czasu pracy w wymiarze 30 godzin tygodniowo ponieważ osoba zatrudniona na stanowisku kierownika internatu pracuje i rozlicza się tylko z 8 godzin tygodniowo, pozostałe traktując jako zniżkę.

 • Obniżenie czasu pracy

  Czy obniżenie czasu pracy dotyczy osoby zatrudnionej na 1/2 etatu czy na 3/5 etatu?

 • Wymiar urlopu dla pracowników niepełnoetatowych

  Jestem zatrudniony na 1/2 etatu. Lata pracy, łącznie z okresem nauki, przekraczają 10 lat. Czy przysługuje mi 26 dni urlopu wypoczynkowego, czy tylko połowa (13 dni)?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane