Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Nie zapłacona Faktura VAT RR

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry,na początku chciałbym przedstawić sytuację w jakiej zostałem postawiony przez nie uczciwego przedsiębiorcę.Jestem sadownikiem produkuję owoce jagodowe.Mój problem rozpoczął się z chwilą nawiązania współpracy z pewnym małym zakładem przetwórczym owoców.Mianowicie ,sprzedałem owoce ww. zakładowi towar został przyjęty,została wystawiona Faktura vat RR na ustaloną kwotę z 14 dniowym terminem płatności.Po czym towar został przetworzony.Po kilku dniach dostałem wiadomość od pracownika zakładu iż towar nie spełniał ich standardów i nie zostanie mi zapłacona należność 11.000 PLN.Obecnie minęło 20 dni od terminu płatności i nie wiem co mam zrobić ,i cvzy mam szansę na odzyskanie należności.Bardzo proszę o Pomoc...
  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wyegzekwowanie należności za fakturę

  Sprzedałem sprzęt komputerowy, za który wystawiłem fakturę vat z oznaczeniem formy płatności "gotówka" podpisałem ją jako upoważniony do wystawiania faktur i przekazałem ją za pośrednictwem innej osoby (nie pracownika) do podpisania przez osobę upoważnioną do odbioru faktur vat u odbiorcy. Po kilku dniach otrzymałem podpisaną kopię tej faktury bez zapłaty. Pomimo upływu kilku m-cy nie otrzymałem zapłaty. Po pisemnych wezwaniach odbiorca stwierdził że sama faktura z oznaczeniem formy płatności jest dla niego dowodem że została ona zapłacona. W jaki sposób wyegzekwować zapłatę?

 • Faktura podpisana przez osobę nieuprawnioną

  Czy faktura VAT będzie ważna, jeśli podpisała ją osoba bez odpowiednich pełnomocnictw? (np. pracownik sklepu lub osoba zupełnie nie związana z firmą). Ważna w sensie dochodzenia roszczeń cywilno-prawnych.

 • Częściowe umorzenie usług telekomunikacyjnych

  W jaki sposób dokonać korekty VAT, jeśli nie otrzymaliśmy faktury korygującej, a jedynie pismo mówiące o kwocie umorzenia?

 • Usługi remontowe a VAT

  Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie usług remontowo-montażowych opodatkowanych na zasadach ogólnych i podatkiem VAT. VAT rozliczam w ciągu 30 dni, a w sytuacjach wcześniejszego wpływu zapłaty podatek należny odprowadzam do tej wysokości. Spodziewam się kontroli podatku VAT za miesiąc 02.2007. Czy postępuję właściwie? Czy jeżeli część faktury została przerzucona na miesiąc marzec jest to prawidłowe?

 • Faktura leasingu

  Do faktury wystawionej 31-12-2010 r. otrzymałem fakturę korygującą na dopłatę 1% VAT-u. Faktura leasingowa wystawiona została 31-12-2010 termin płatności był na dzień 21-01-2011. Czynsz leasingu został opisany na fakturze jako \"data sprzedaży 01-2011\" W dniu 04-02-2011 otrzymałem fakturę korygującą. Jaki VAT jestem w obowiązku zapłacić, czy faktura korygująca została słusznie wystawiona?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane