Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wykup mieszkania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2004-09-18 00:00:00

    Witam, zastanawiam sie nad 1 sprawa - mam mozliwość wykupienia w imieniu ojca mieszkania (dostałem od niego pełnomocnictwo) - mieszkanie za dużo nie będzie kosztować bo ojciec ma jakieś zniżki, itp. Ale nie o to chodzi sprawa wygląda tak, że ojciec ma zadłużenia w bankach (kredyty) zastanawiam się właśnie czy po wykupie mieszkania (ma mi je później przekazać) w czasie kiedy będę czekał na wpis do księgi wieczystej (jeszcze na ojca) komornicy dowiedziawszy się w jakiś sposób o wykupie mieszkania przez ojca (de-facto za moje pieniądze) mogą zarekwirować mieszkanie i sprzedać na rzecz pokrycia kosztów kredytów ?? (Ogólnie chcę wykupić mieszkanie na ojca i przepisać na siebie). Pozdrawiam.

    (Gua77)

    Odpowiedz Cytuj
  • Angela
    Wysłany: 2004-09-20 11:30:38

    Niestety tak. Przeanalizuj przepisy dotyczace zobowiazan art. 59 kc i 357
  • Reklama

  • Fix
    Wysłany: 2005-01-27 11:39:21

    "Jak wygrać ze spółdzielnią mieszkaniową" wyd. grudzień 2004r.- kioskach powinna być jeszcze w sprzedaży błyskawica dostępna także w ofercie wydawniczej INFOR. Cena 6,90zł. + 7zł koszty przesyłki. Zamówienia należy kierować na adres prenumerata@infor.pl. Zamówienie powinno zawierać pełne dane adresowe niezbędne do wystawienia faktury oraz realizacji wysyłki. Gorąco polecam wszystkim spółdzielcom! Zamawiając więcej egzemplarzy koszty przesyłki rozkładają się na kilka osób zamawiających. Warto się z tym poradnikiem zapoznać! Polecam!
  • Iszpan
    Wysłany: 2007-07-05 19:32:56

    To wszystko zależy od tego, kiedy otrzyma Pan akt notarialny. Jeśli przed wizytą komornika, nic nie będą mogli zabrać z "pana"mieszkania, jeśli natomiast akt notarialny zostanie sporządzony później, możecie Panowie mieć problem...
  • Witam, Pierwsze moje pytanie: czy w momencie złożenia wniosku o przekształcenie mieszkania spółdzielczego na własnościowe, bądź odrębną własność decyduje data wpłynięcia wniosku? Chodzi mi o to czy jeżeli wniosek wpłynie do końca 2009r. to czy zostanie rozpatrzony według ustawy jaka obowiązuje teraz?
  • Witam, Rodzice wykupili i przepisali mieszkanie spóldzielcze na siostrę . Jest ona głównym najemca . Jakie ma prawa do tego mieszkania. Dziekuję za odpowiedz.
  • czy po smirci rodziców całkowicie dziedziczy to mieszkanie ? Jestem bratem jakie ja mam rawo do tego mieszkania??
  • Przy własnościowym mieszkaniu niema głównego najemcy , jest właściciel lokalu. Siostra już jest w tym momencie właścicielem lokalu i nie musi czekać na śmierć rodziców. Możesz w nim mieszkać tak długo jak się da, ale już swojej żony, dzieci bez zgody siostry nie zameldujesz o tym będzie siostra decydować jako właściciel.
  • Ok bardzo dziekuję ale jeszcze chodzi mi jakie prawo mam po śmierci rodzicow do tego mieszkania ? a dokladnie o podział majątku po rodzicach.
  • Chcę wykupić mieszkanie ciotki, którego tylko ona jest najemcą. Koszt wykupu tego mieszkania pokrywam w całości ja. Czy jest możliwość wykupu tego mieszkania i zapisu w akcie notarialnym że ja jestem jego właścicielem a ciotka ma wieczyste prawo do zamieszkania?.
  • witam, gdzie mogę dowiedzieć się czy mogę wykupić moje miekszanie?
    mieszkam w nim 20 lat, rodzice dłużej o jakieś 15 lat. jestesmy lokatorami, płacimy regularnie czynsz.
  • mam mieszkanie komunalne które przeszło na mnie po śmierci rodziców na ten czas moje rodzeństwo juz mieli swoje mieszkania i nie byli u mnie zameldowani czy jeśli teraz bym chciał wykupić mieszkanie na syna czy musze spłacić swoje rodzeństwo za odpowiedz bardzo dziękuję
  • Witam. Szukam odpowiedzi na 2 pytania. 1. Czy wykup mieszkania spółdzielczego to wg. prawa to samo co zakup mieszkania? I czy w związku z tym obowiązuje mnie 5 letni okres kiedy w razie sprzedaży tego mieszkania muszę zapłacić dodatkowy podatek? 2. Czy w przypadku przepisania mieszkania na osobę najbliższą obowiązuje w/w okres 5 lat?? Z poważaniem Tomek
  • Witam 1. W wyniku wykupienia spółdzielczego prawa zostało ustanowione na Pan rzecz prawo własności lokalu mieszkalnego. Tym samym nabył Pan prawo, od którego (w przypadku jego zbycia przed upływem 5 lat) będzie Pan musiał zapłacić podatek. 2. podatek dochodowy z tytułu zbycia nieruchomości dotyczy wyłącznie odpłatnego zbycia nieruchomości. Jeżeli przepisze Pan lokal nieodpłatnie na członka rodziny - podatek dochodowy nie będzie miał zastosowania

  • Witam ! Nie majac zadnego pojecia o przepisach prawnych chcialbym poprosic o pomoc w nastepujacej sprawie : nasi rodzice byli lokatorami lokalu wspolnoty mieszkaniowej.Pod koniec zeszlego roku rodzice dostali wiadomosc o mozliwosci wykupu tego lokalu na wlasnosc .Stalo sie nieszczescie i jeden z rodzicow musial nas opuscic.Oprocz mnie mam jeszcze dwoch braci jeden znich nie powiadamiajac pozostalych, wplacil sume jaka byla do wplacenia za lokal i namowil rodzica o przekazanie lokalu jako darowizny .Dopiero po podpisaniu notarialnym darowizny powiadomil reszte rodzenstwa.Moje pytanie jest czy mial obowiazek powiadomienia rodzenstwa o wykupie mieszkania rodzicow? i o ogol czy mozna takiej osobie zaufac?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane