Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy muszę odebrać wezwanie na sprawę rozwodową?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-11-06 00:00:00

  Sprawa wygląda tak. Mój mąż wystąpił o rozwód wskazując w pozwie adres zamieszkania moich rodziców - pomimo, iż ja i mąż mieszkamy w innym lokalu. Mąż następnie rozszerzył powództwo, a w uzupełnieniu pozwu wskazał już właściwy adres. Niestety, korespondencja z sądu wpłynęła na adres moich rodziców, którzy nie podjęli wezwania. Mój ojciec (podkreślam, że nie ja) wyjaśnił na poczcie, że od 8 lat nie zamieszkuję w ich lokalu; nie podał natomiast adresu pod którym przebywam. Czy sprawa, która ma się odbyć na dniach (oficjalnie nic nie wiem) zostanie odroczona z powodu mojej nieobecności? Czy sąd powinien wezwać mojego męża do uzupełnienia pisma procesowego poprzez skorygowanie błędnego adresu? Przed sprawą rozwodową chciałabym załatwić jeszcze kilka istotnych dla mnie i mojego syna spraw. Czy w związku z całą tą sytuacją mogę ponieść jakieś konsekwencje?

  (Angelika)

  Odpowiedz Cytuj
 • Robert
  Wysłany: 2002-11-08 23:53:13

  Skoro o terminie rozprawy nie wiesz (oficjalnie) to nie musisz się na nią zgłaszać. Nic Ci za to nie grozi. Jeśli w aktach sparwy nie będzie dowodu doręczenia Ci wezwania, to Sąd musi poczynić starania w celu zapewnienia obrony Twoich interesów. Dróg tego jest wiele. Może się zwrócić do biura adresowego o ustalenie Twojego miejsca zameldowania. Może wezwać męża do wskazania miejsca Twojego pobytu. A jeśli żadna z tych drug nie doprowadzi do ustalenia miejsca Twego pobytu i skutecznego doręczenia Ci wezwania, wyznaczy dla Ciebie kuratora i przeprowadzi postepowanie bez Twojej obecności. Jednak dokąd nie zostanie Ci doręczone wezwanie, ukarać Cię za niestawiennictwo nie można.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane