Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Sądowe wydanie zezwolenia na wydanie paszportu dla dziecka

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2001-06-19 00:00:00

  Poszukuje osoby, która poradzi mi jak napisac taki wniosek i w którym sądzie (rodzinny, opiekuńczy)należy takowy złożyć.

  (bebusia)

  Odpowiedz Cytuj
 • klesnik
  Wysłany: 2001-06-24 00:40:30

  Uważam, że najszybciej i najprościej zapytać w Sądzie.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • margaret
  Wysłany: 2001-07-30 06:11:26

  Trzeba zwrócić się do właściwego miejscowo Sądu Rejonowego do Wydziału Rodzinnego - wniosek uzasadnić tzn. napisać dlaczego nie ma innej niż droga sądowa możliwości uzyskania zgody na wydanie paszportu dla dziecka i dlaczego dokument taki będzie potrzebny np. gdy jedno z rodziców po rozwodzie nie wyraża zgody albo stwarza inne trudności, a dziecko ma możliwość wyjazdu na zagraniczne wakacje.
  Odpowiedz Cytuj
 • Zaneta
  Wysłany: 2004-10-17 15:36:41

  Miałam ten sam problem co ty. Złożyłam w sądzie wniosek o zezwolenie na wydanie paszportu dla dziecka przedstawiając akt urodzenia (oryginaL) i wpłacając następnie wpisowe. Ja powołałam się na to, żę nie wiem gdzie aktualnie mieszka ojciec mojego dziecka podając jednocześnie wszystkie dane jego date urodzenia, imiona rodziców i ostatni adres zamieszkania. Potem trzeba czekać. Zyczę powodzenia
  Odpowiedz Cytuj
 • miki791
  Wysłany: 2008-07-09 16:07:27

  ale na ile wniosków rozpatruja pozytywnie
  Odpowiedz Cytuj
 • monika
  Wysłany: 2008-10-31 20:48:53

  witam jestem za ganica i chce napisac taki pozew do sadu tu gdzie w tym momencie przebywam czy moge napisac po polsku???? i czy ktos moglby mi pomoc bo niewiem jak napisac taki wniosek.Moj maz jest tez za granica czasami zadzwoni i zapyta sie co u dzieci ale nic pozatym zostawil mnie w polsce jak potrzebowalam pomocy bo niemialam pieniedzy gdy bylismy razem calymi dniami opikowalam sie dziecimi a on wolal pic bardzo prosze o pomoc
  Odpowiedz Cytuj
 • Ewelcia
  Wysłany: 2009-03-10 19:43:32

  potrzebuje dowiedzieć się jak pisze się taki pozew bomąż z którym obecnie nie jestem nie chce wyrazić mi zgody.
  Odpowiedz Cytuj
 • witam pania.czy otrzymala pani wzor wniosku do sadu o wydanie paszportu dla dziecka?jezeli tak to prosze o przeslanie go na moj adres monikaszczepaniak7@wp,pl.z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj
 • chciałam zapytać ile wynosi wpisowe za taką sprawe?
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Brak zgody sądu na wydanie dziecku paszportu

  Czy i kiedy sąd może nie wyrazić zgody na wydanie dziecku paszportu (wniosek o jego wydanie złożył ojciec ponieważ matka nie wyraża zgody).

 • Paszport a wyjazd zagraniczny dziecka

  Czy sąd może nakazać żonie wydanie paszportu dziecka w celu wyjazdu syna ze mną za granicę w czasie 14 dni opieki nad dzieckiem przyznanych mi przez sąd w okresie wakacyjnym? Syn mieszka od dwóch lat z żoną.

 • Zgoda sądu na wyjazd dziecka za granicę

  Ojciec mojego dziecka nie chciał oddać paszportu. W związku z tym wystąpiłam do sądu, który zezwolił na wyjazd dziecka oraz nakazał przekazanie mi paszportu. Niestety ojciec dziecka wynajął prawników i złożył apelację, która została przyjęta. Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok pozwalający na wyjazd dziecka ale tylko w celach turystycznych i nie dłużej niż na 3 miesiące oraz podtrzymał wyrok nakazujący wydanie mi paszportu. Sprawa ciągnęła się bardzo długo i w chwili obecnej chciałabym wyjechać do Budapesztu do pracy (mieszka tam i pracuje mój mąż) na co najmniej 1 rok albo i kilka lat i oczywiście chcę zabrać dziecko. Moje pytanie - w jaki sposob w takiej sytuacji mogę uzyskać zgodę sadu na ten wyjazd? Czy wystarczyłaby zgoda ojca dziecka na pismie?

 • Zgoda na wydanie paszportu małoletniemu

  Do jakiego Sądu należy złożyć wniosek o zgodę na wydanie paszportu dla małoletniego? Co należy zawrzeć w takim wniosku? Ojciec dziecka (4-letniego) nie ma odebranych praw rodzicielskich. Nieformalna separacja rodziców trwa 2 lata. Ojciec nie utrzymuje z dzieckiem ani jego matką żadnych kontaktów, alimenty ściągane są przez komornika. Nie ma szans na wydanie zgody przez ojca na paszport. W tym roku matka wraz z dzieckiem ma możliwość wyjechać na wakacje za granicę do bliskich znajomych. Zaznaczam, że matka ma w Polsce stałą pracę, a dziecko chodzi do przedszkola. Jakie argumenty najlepiej trafią do Sądu?

 • Wyjazd z wnuczkiem za granicę

  Planuję wyjazd z wnuczkiem do Stanów w odwiedziny jego rodzice już tam są czy są jakieś przeszkody w wyjeździe? Czy muszę mieć zgodę rodziców czy sam muszę mieć jakieś dokumenty?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane