Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Obciążenie podwykonawcy kosztami poprawek.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  Proszę o poradę byłem podwykonawca instalacji fotowoltaicznych ale już nie jestem generalny wykonawca nie płacił. Moje pytania są następujące.
  1. Czy GW może obciążyć mnie kosztami usunięcia usterek bez informacji ze takowe są ? Zrobiłem 2 instalacje i teraz dowiaduje się że muszę zapłacić za ich usunięcie przez GW mimo iż nie dostałem ani informacji ani pisma że takowe są zrobił bym to bez problemu lecz oni je usunęli za mnie nie informując mnie o koniecznosci poprawki a teraz żądają zwrotu kosztów czy muszę płacić?
  2. Czy po sporządzeniu pozytywnego protokołu odbioru i odebraniu instalacji GW może ponownie ponownie sprawdzić prawidłowość wykonania montażu? (np. Będą sprawdzać kluczem dynamometrycznym siłę dokręcania śrub gdzie przy odbiorze nikt tego nie sprawdzał a od odbioru minęło ponad 5 miesięcy. Dodam jeszcze że każdy ma dostęp do instalacji i mógł po mnie tam majstrowac.
  Liczę na odpowiedź i pomoc

  Odpowiedz Cytuj
 • Instal
  Wysłany: 2018-05-16 21:38:53

  Witam, czy ktoś miał podobny problem ? Tez borykam sie z nierzetelnym GW a orzecznictwa spraw w tych kwestiach są nie jednoznaczne. Pozdr
 • Reklama

 • Instal
  Wysłany: 2018-05-16 21:39:21

  Witam, czy ktoś miał podobny problem ? Tez borykam sie z nierzetelnym GW a orzecznictwa spraw w tych kwestiach są niejednoznaczne. Pozdr
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane