Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak negocjowac z bankiem .Dług przeterminowany

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2004-02-19 00:00:00

  Mam w banku zadłuzenie przeterminowane ,ze wzgledu utraty pracy nie bylismy w stanie splacac kredytu (mimo,ze wczesniej splacany byl terminowo)nasze zarobki sie zmniejszyły,więc postanowilismy z mezem prosic bank o wydluzenie splaty kredytu i zmniejszenie odsetek.Ok wszedzie pisza ,ze bank chetnie rozmawia z dluznikami i niby w tej sytuacji Bank wyrazil zgode na wydluzenie kredytu ,co zmniejszylo by rate miesieczna,ale problem w tym ,ze mamy to zadluzenie przeterminowe,mimo ze place jakies male kwoty(jak tylko jest mozliwosc)Wiec bank zgodzil sie na wydluzenie pod WARUNKIEM SPLATY ZADLUZENIA PRZETERMINOWANEGO !!!!!!!!!!!dopiero wtedy zmniejszy nam raty.Nie jestem w stanie wplacic jednorazowo takiej sumy (ok3500zl)i nie mam jej skad pozyczyc.Prosilam listownie 3 razy bank o rozlozenie mi tego przeterminowanego zadluzenia na raty lub zawieszenie lub cokolwiek.ale nic z tego .Albo splace te 3500zl i zmniejsza raty ,albo siada mi komornik.I MOWIA ZE MOZNA NEGOCJOWAĆ Z bANKIEM.G........PRAWDA!cO MAM ROBIĆ POMOZCIE iLE PENSJI MOZE ZABRAC KOMORNIK .?nIE MAM MOZLIWOSCI WZIAZC NIGDZIE KREDYTU BY SPLACIC TEN ANI DAC COS POD HIPOTEKE>>>>>CO ROBIĆ?

  (docia00)

  Odpowiedz Cytuj
 • ALFAGIFT
  Wysłany: 2004-05-17 22:42:31

  zajrzyj na stronę www.consulto.pl
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Witam.Mam kredyt w banku z powodu utraty pracy nie płaciłam rat w terminie i miałam zaległe trzy raty.Zadzwonił do mnie pracownik tego banu z propozycją rozłożenia reszty kredytu na więcej rat z czego oczywiści będą niższe raty,super,ale musiałam spłacić zaległość niestety na to nie było mnie stać. Po kilku telefonach od nich uzgodniliśmy niską wpłatę i termin podpisania następnej umowy.Wypytałam o wszystko pracownicę i okazało się że będę musiała spłacić trzy razy więcej niż zostało do spłaty a rata nie była by mniejsza, raptem z 600złoty na 450 i z sześciu lat na dziesięć. Nie podpisałam.Komornik może zabrać jakieś 35% zarobków.Niestety. Po kilku dniach zadzwonili ponownie ustaliliśmy że jak wpłacę ustaloną sumę pieniędzy nie wypowiedzą mi umowy kredytowej. Zapłaciłam wysłałam potwierdzenie wpłaty faksem a tydzień pużniej otrzymałam wypowiedzenie umowy kredytowej. Pozdrawiam.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wykonywanie czynności bankokwych

  Czy posiadając umowę agencyjną z bankiem mogę zlecać wykonywanie niektórych czynności w zakresie tej umowy współpracującym z moją firmą przedsiębiorcomi?

 • Odpowiedzialność za umowę zawartą przez inne osoby

  W 1998 roku bedąc wspólnikiem spółki cywilnej zawarłem z bankiem umowę o kredyt obrotowy w rachunku. w 1999 roku wystapiłem ze spółki, na moje miejsce wstąpiła nowa osoba (podpisano zgodę na przystapienie do długu ). Nie byłem informowany przez bank o problemach ze spłata kredytu, w międzyczasie bank zawarł umowę z pozostałymi udziałowcami, która została zerwana. Czy bank może teraz wymagać ode mnie spłaty całości zadłużenia?

 • Rozwód a kredyt na wspólne mieszkanie

  Chcemy rozwieść się po sześciu latach małżenstwa bez orzekania winy. Nie mamy dzieci. Problem stanowi natomiast mieszkanie, na które zaciągnęlismy wspólnie kredyt w banku w zeszłym roku. Mąż zamierza się wyprowadzić, a ja sama spłacać dług. Czy po rozwodzie bank może czynić jakieś trudności skoro umowa kredytowa zawarta jest między małżonkami a bankiem?

 • Zawieszenie spłaty kredytu

  Do kogo się udać w sprawie zawieszenia spłat kredytu? Pół roku temu przewidywałem ciężki okres dla firmy miałem już jeden kredyt i nie byłem w stanie go spłacać, więc bank udzielił mi następnego kredytu na zabezpieczenie poprzedniego. Teraz przez ten fakt popadam w jeszcze większe długi i chciałbym zawieśic spłatę kredytu.

 • Podział kredytu zaciągniętego wspólnie przez małżonków

  W jaki sposób następuje w postępowaniu rozwodowym podział kredytu, który małżonkowie zaciągnęli na zakup nieruchomości?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane