Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ustanowienie służebności na współwłasności.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Nieruchomość stanowiła współwłasność małżeńska moich dziadków.
  Każdy z nich sporządził osobny Testament na prawie którego w przypadku śmierci diedzicze calasoc majątku każdego z nich.
  Dwa lata temu zmarł mój dziadek. Dokonano sądowego otwarcia testamentu i zgodnie z jego treścią stałem się jedynym spadkobierca całości jego majątku. Tym samym stałem się współwłaścicielem mieszkania (babcia jest druga współwłaścicielka). Ubocznie wskaze,iż obecnie złożyłem wniosek o wpis do KW. Wraz z babcią zamieszkuje wuja. W obecnym stanie testamentu babci ja jestem jedynym jej spadkobierca. W chwili obecnej babcia che dokonać wspisu służebności mieszkania na rzecz wuja z którym zamieszkuje. Testament ma pozostać niezmieniony i w przyszłości mam być jedynym spadkobierca stając się wówczas jedynym właścicielem mieszkania.
  Moje pytanie brzmi. Czy w obecnym stanie prawnym mieszkania (współwłasność 50/50, czekam na wpis w KW) babcia może dokonać zawarcia służebności mieszkania na rzecz wuja. Czy może zrobić to bez mojej zgody?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane