Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kara za palenie papierosa!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  Jaka kara grozi za zapalenie papierosa na przystanku autobusowym?Z góry dziekuję za odpowiedzi

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Mandat za palenie na przystanku

  Paliłem papierosa na przystanku autobusowym. Czy straż miejska może ukarać mandatem za palenie w takim miejscu?

 • Zbyt długie przerwy na palenie tytoniu w pracy

  Niektórzy pracownicy często urządzają sobie przerwy w pracy na palenie tytoniu poza budynkiem biurowym, na zewnątrz, ponieważ ze względu na małą powierzchnię tego budynku nie ma możliwości wydzielenia odrębnego odpowiedniego pomieszczenia na palarnię. U palących pracowników suma czasu spędzonego na paleniu papierosów wynosi do 20% czasu pracy w dniu pracy. Jakie sankcje może zastosować pracodawca wobec takich pracowników - palaczy tytoniu w czasie dnia pracy? Czy może obniżyć pracownikowi wynagrodzenie za czas wykorzystany na palenie tytoniu?

 • Zastępcza kara aresztu

  Dziś dostałem kolejne wezwanie do zapłacenia kolegium. Tym razem napisane jest, że "w przypadku braku wpłaty zostanie wykonana kara aresztu". Czy sąd rzeczywiście może wyznaczyć taką karę, albo też umorzyć sprawę. Dodam jeszcze, że mam do zapłaty 330 zł za zaśmiecanie, dokładnie za wyrzucenie niedopałka papierosa.

 • Palenie papierosów w miejscu pracy

  Mój problem polega na tym, że pracuję z moim pracodawcą w jednym pomieszczeniu. Mój szef jest osobą palącą i dziwię się jego postawie, gdyż nie zwracając uwagi, że przyjmuję w naszym biurze klientów "obsmradza" i zadymia pomieszczenie publiczne. Czy mój kierownik ma prawo narażać mnie na bierne palenie? Nie wspomnę, że codziennie muszę prać ciuchy i myć włosy środkami zakupionymi z własnych, prywatnych pieniędzy. Dyskretnie zwracałam mu uwagę, prosiłam żeby palił na zewnątrz, ale nic nie pomogło. Czy jedynym rozwiązaniem jest zwolnienie się z pracy?

 • Zakaz palenia w pracy

  Czy można pracownikom całkowicie zabronić palenia, również na przerwie w godzinach pracy?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane