Forum prawne

Pomocy MANDAT KARNY 500 ZL !

Witam.Chciałbym uzyskać informacje dotyczącą odwoływania się do mandatów karnych. Mianowicie dnia 02.12.2005r, dzwoniłem do swojego Urzędu Miejskiego w Białymstoku w sprawie prawa jazdy czy już zostało wydane i kiedy w najblizszym terniminie moge je odebrać,gdyż Urząd kończył juz pracę i powiedziano mi abym zgłosił się w poniedziałek.Tego samego dnia 02.12.2005r jadąc ulicą zostałem zatrzymany przez radiowóz policyjny w celu kontroli.Niestety prawa jazdy nie odebrałem z urzędu miejskiego a jechałem w ważnej sprawie.Policjant ukarał mnie mandatem "Za brak uprawnień do prowadzenia pojazu" i nałożył na mnie kwotę w wysokości 500 zł.Zostałem poinformowany iż moge nie przyjąć mandatu i rozwikłać problem w sądzie Grockim,lecz wtedy uprzedzono mnie ,iż zostane ukarany zabraniem prawa jazdy i odroczeniem.Niestety podpisałem mandat.Dnia 05.12.2005r zgłosiłem się do urzedu miasta po odbiór prawa jazdy po czym stwierdziłem na nim iż daty wydania uprawnienia,oraz wydania prawa jazdy jest dużo wcześniejsza od dnia wystawienia mandatu.Mianowicie prawo jazdy wraz z uprawnieniami zostało mi wydane 21.11.05r.Jestem uczącym sie osiemnastolatkiem w Liceum Mechaniczny nie posiadającym stałego dochodu.Dodatkowo nie mam żadnych majątków i żyje na utrzymaniu matki.Podobno moge odwołać się od mandatu w Sądzie Grockim,lecz nie wiem gdzie dokładnie mam się z tą sprawą zgłosić.Jeżeli nie ureguluje mandatu w czasie 2 tygodni chciałbym równierz wiedzieć jakie będa tego konsekwencje.Byłbym wdzięczny o pomoc,oraz szybką odpowiedź.

2005.12.13 17:30:53

Odpowiedzi w temacie: Pomocy MANDAT KARNY 500 ZL ! (5)

data wydania nie ma tu nic do gadania. przepisy chyba nawet mówią, że dokument uprawniający do kierowania pojazdem danej kategorii nabiera ważności podczas odbioru (przecież trzeba opłacić je, zweryfikować czy dobrze ci podrukowali itp) i podpis dajesz na tej kartce co wypełniałeś do WORDu. Trzeba przejrzeć w prawie o ruchu drogowym. CIesz się że tylko 500 zł (kiedy to bylo bo widze 2005 czyli już nowe zasady) bo teraz jeżeli prowadzisz pojazd np osobowy do 3.5 tony a jesteś w czasie między egzaminem państwowym a terminem odebrania to dostajesz te 500 zł, 3 lata zakaz prowadzenia pojazdów i anulują ci egzamin.

2008.1.30 14:12:6

ja sie nie odwolywalem jeszcze od mandatow bo gdy policjant mi powiedzial co za tym idzie to mi sie odechcialo poprostu tego... nie dosc ze musialbym zaplacic ten co dostalem to jeszcze mi za sprawe w sadzie kaza zaplacic...po 2tyg. nic nie powinno sie stac..u mnie po 4 miesiacach komornik dopiero przyszedl a tak samo jak ty ucze sie jeszcze...ale to zalezy,,moj kolegadostal mandat i wiecej jak pol roku minelo i jeszcze komornik nie przyszedl jemu do domu;p

2008.3.31 18:5:46

aja mam nie opłacone mandaty to osbiore prawko czy bede musiał zapłacic??

2008.11.16 20:32:42

mam pytanie...dostałam mandat za prowdzenie pojazdu bez uprawnien w wysokosc 500zł. nie mam zadnych dochodów, ucze sie i nie stac mnie na zapłate tego mandatu... czy jakos moge sie odwołac albo cokolwiek zrobic w tej sprawie???pomózcie

2009.9.23 13:22:21

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika