Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zabrane prawo jazdy za alkohol

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • AR
  Wysłany: 2009-01-12 15:06:44

  Witam, zabrali mojemu znajomemu prawo jazdy co grozi za 1.27 promila?

  Odpowiedz Cytuj
 • Artur31
  Wysłany: 2009-01-15 12:53:04

  ja mialem 1.94 i sedzina powiedziala tak:1 promil rok zakazu 2 promile 2 lata wiec rok zakazu najbidniej a max 2 lata ale jakby dostal na 2 lata to niech sie odwola to moze mu zmniejsza do roku
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Prawo jazdy wydane za granicą

  Trzy lata temu zostało mi zabrane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwym. Okres kary minął w tym roku, mógłbym zdawać egzamin aby zostały mi przywrócone uprawnienia, ale nie podjąłem starań o przywrócenie uprawnień do kierowania. W tym roku byłem w Holandii, Belgii gdzie byłem zameldowany kilka miesięcy i pracowałem. Tam ukończyłem kurs prawa jazdy i zdałem egzaminy, uzyskując uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi. Czy mając prawo jazdy belgijskie, holenderskie mogę jeździć po Polsce, czy na podstawie tego prawa jazdy mogę się starać o przywrócenie uprawnień i otrzymać prawo jazdy polskie?

 • Prawo jazdy wydane za granicą a uprawnienia w Polsce

  Prawo jazdy wydane za granicą pozwala prowadzić pojazdy w Polsce?

 • Irlandzkie prawo jazdy w Polsce

  Posiadam tzw. provisional driving licence wydane w Irlandii (do czasu zdania egzaminu z jazdy nie mogę poruszać się po autostradach) czy jest możliwość wymienienia go u nas na prawo jazdy polskie?

 • Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy

  Czy po zatrzymaniu prawa jazdy ze względu na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu mogę prowadzić samochód bez prawa jazdy? Jakie są ewentualne konsekwencje w momencie kontroli przez policję? Nie ma jeszcze wyroku w mojej sprawie, toczy się postępowanie w prokuraturze, do sądu nie wpłynął jeszcze akt oskarżenia, a ja na dzień dzisiejszy jestem \"tylko\" podejrzany o popełnienie przestępstwa z art. 178a par. 1 Kodeksu karnego.

 • Wymiana prawa jazdy

  Czy i w jakim terminie muszę zmienić swoje prawo jazdy jeśli zmieniły mi się w nim dane? W jednym przypadku jest to tylko zmiana adresu, a w drugim jest to zmiana nazwiska i adresu zameldowania ?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane