Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

przepisanie mieszkania po śmierci

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, w styczniu tego roku zmarła moja babcia, zostało po niej mieszkanie własnościowe, nie zostawiła zadnego testamentu, rodzice zadecydowali, że zostanie ono przepisane na mnie. Jakie nalezy poczynic kroki? i jake sa tego koszty? pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc...

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Zmiana danych najemcy po wstąpieniu w stosunek najmu

    Czy wstępując z mocy prawa w umowę najmu zmarłego małżonka muszę przepisać umowę najmu na moje imię i nazwisko w określonym terminie i czy mogę to zrobić pisemnie, a nie osobiście? Czy przepisanie daje mi jakąś korzyść i czy nie przepisanie może mi jakoś zaszkodzić ?

  • Osoby, które mogą zostać przyjęte do mieszkania przez posiadającego służebność mieszkania

    Posiadam służebność mieszkania, czy moje dzieci po osiągnięciu pełnoletności mogą dalej w nim mieszkać?

  • Losy wspólnego mieszkania małżonków

    Witam. Zmarł mój mąż. Niestety mieszkanie, w którym mieszkaliśmy razem należało do niego. W testamencie zawarł on polecenie, nakazujące mi po jego śmierci opuścić ten lokal. Czy miał on do tego prawo, biorąc pod uwagę fakt, że w chwili jego śmierci toczyło się postępowanie rozwodowe?

  • Skutki zawieszenia postępowania z powodu śmierci strony

    Jakie skutki wywołuje zawieszenie postępowania cywilnego z powodu śmierci strony?

  • Przejęcie mieszkania po śmierci współmażonka

    Mieszkamy w mieszkaniu spółdzielczym - ja i żona. Przed ślubem mieszkanie należało do mnie. Po ślubie zgłosiłem małżonkę do spółdzielni jako jej członka, oraz jako współwłaściciela mieszkania. Żona ze względów rodzinnych nie jest zameldowana w mieszkaniu. Jak będzie wyglądała sprawa po mojej ew. śmierci? Czy żona będzie miała prawo do tego mieszkania, a jeśli nie, to jakie kroki powinniśmy podjąć?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane