Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy jest takie prawo.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jestem w trakcie rozwodu .Moja zona wyprowadzila sie do matki z dziecmi,a teraz zabiera wszyskie urzadzenia AGD bo jak twierdzi ma prawo ,ponieważ zakup byl robiony na raty gdzie wszystko widnieje na nia .Czy jest takie prawo gdzie moge jej tego zabronic gdzyz razem splacalismy te raty bedac jeszcze małzeństwem.Prosze o szybka odp. Z góry dziekuje.

  Odpowiedz Cytuj
 • jasiu60
  Wysłany: 2008-01-31 16:00:46

  Nie ma takiego prawa. Na razie jesteście (bo nic nie piszesz, żeby nie) wspólnotą majątkową. Postaraj się dokładnie opisywać stan i rodzaj wynoszonych przez nią rzeczy. Przy ostatecznym podziale majątku zgłosisz je, jako nabyte w czasie trwania związku i stanowiące wspólną własność. Przecież wiadome jest, że spłacaliście ten sprzęt ze wspólnego budżetu domowego. Nie ma znaczenie, kto w imieniu wspólnoty, jaką związek małżeński jest zawierał umowę. Czyżby adwokat ci o tym nie wspomniał? Chyba, że nie brałeś adwokata - a to współczuję. Pamiętaj, że na stronach spoczywa ciężar dowodów - jeśli czegoś nie powiesz, sąd się nie będzie domyślał.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • pik
  Wysłany: 2008-01-31 23:58:34

  Witam. Moja adwokatka poinformowała mnie, że matka ma prawo zabrać wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do zapewnienia dzieciom takich samych warunków bytowych. W efekcie eks ogołociła mnie ze wszystkiego, wykręcając nawet żyrandole. Sprawę o samochód, którego dowód jest na mnie, policja umorzyła odsyłając mnie do sądu w celu dokonania tegoż właśnie, nieszczęsnego podziału majątku. Spisuj wszystko i wyceniaj, a gdy była się z tym nie zgodzi - rób zdjęcia i opisuj. Powodzenia.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Mieszkanie z umowy dożywocia

  Czy mieszkanie nabyte poprzez umowę dożywocia wchodzi we wspólność małżeńską, czy moi krewni po śmierci odziedziczą mieszkanie?

 • Ochrona posiadania

  Jeśli ktoś bezprawnie zajmuje garaż to czy można wymienić zamki w garażu i nie wydać mu pojazdu wydać dopiero po decyzji sądu? Czy można za taki czyn ponieść jakieś konsekwencje?

 • Odczytywanie oświadczeń w procesie karnym

  Główny oskarżony chce złożyć oświadczenie na piśmie i wskazać z imienia i nazwiska swojego rozmówcę z zarejestrowanych przez policję rozmów. Jak na razie policja jest przekonana, że to ja jestem jego rozmówcą i mam już tego serdecznie dość. Chcę by mój adwokat udał się do tego oskarżonego do zakładu karnego z napisanym oświadczeniem, a oskarżony, aby je podpisał i takie oświadczenie chcę przedstawić w sądzie II instancji już pewnie, bo I-ej skaże mnie na podstawie fałszywego dowodu. Czy takie oświadczenie głównego sprawcy jeżeli wcześniej mówił, że nie pamięta z kim rozmawiał będzie brane pod uwagę? Wskazana osoba będzie właściwą osobą.

 • Monitorowanie posesji przy użyciu kamer

  Czy monitorowanie/nagrywanie ukrytą kamerą video terenu wokół własnej posiadłości jest legalne? Czy można taki materiał wykorzystać w sądzie w przypadku zarejestrowania działalności przestępczej?

 • Odrzucenie spadku a dziedziczenie zstępnych spadkobiercy

  Witam. Zmarł mój ojciec, Niestety pozostawił po sobie w spadku same długi. Chciałbym odrzucić ten spadek, jednak nie wiem czy odrzucenie takie będzie również skuteczne względem moich dzieci. Jak powinienem postąpić w tej sytuacji?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane