Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

pozbawienie praw rodzicielskich, a prawo do spadku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,
    moi rodzice rozwiedli się gdy miałam 3 lata. Ojciec został pozbawiony wszelkich praw rodzicielskich (moja mama mówi, że sam się ich zrzekł, gdyż myślał, że wtedy nie będzie musiał płacić alimentów). Wiem, że teraz nie ma prawa żądać ode mnie czegokolwiek, bo prawnie jest on obcą osobą. Jednak zastanawiam się czy ja, jako osoba już dorosła powinnam zrzec się praw do spadku, żeby nie dziedziczyć po nim długów? Bo podejrzewam, że do takiej sytuacji właśnie może kiedyś dojść, a nie obchodzi mnie czy mogłabym zyskać jakieś dobra po nim, nie chcę po prostu długów.

    Pozdrawiam

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam, Oczywiście może Pani złożyć takie oświadczenie. Jednak nie ma takiego pośpiechu. Na odrzucenie spadku ma Pani 6 miesięcy od chwili dowiedzenia się o powołaniu do spadku.

  • Reklama

  • Kaka
    Wysłany: 2017-06-19 08:14:10

    Mialam podobnie. Konsultowalam z prawnikiem z Legaleo i on w moim imieniu dokonal wszelkich formalnosci. Zrob to teraz, skoro juz o tym myslisz - bedziesz miec z głowy. No i powróci poczucie bezpieczenstwa :)
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane