Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Pozew o zniesienie alimentow na byla zone

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Pozew o podwyższenie alimentów

  Na kolejnej rozprawie o wysokość alimentów sędzia zaproponował ugodę, na którą obie strony wyraziły zgodę. Czy jest jakiś czas, który musi upłynąć, aby wnieść wniosek o obniżenie lub podwyższenie alimentów dla każdej ze stron? Czy taki wniosek może wpłynąć już np. po 2 miesiącach od uprawomocnienia się wyroku?

 • Obowiązki rozwodzących się małżonków

  Moja żona po 8 miesiącach współżycia z innym mężczyzną na osobnym mieszkaniu, wraca do naszego wspólnego domu wraz z dzieckiem. Sprawa rozwodowa trwa. Żona po powrocie (jest współwłaścicielem naszego domu) nie chce partycypować w kosztach utrzymania domu. W jaki sposób mogę zmusić żonę do płacenia na utrzymanie domu? Na dziecko zostały zasądzone alimenty w wysokości 500 zł miesięcznie. Czy muszę dalej płacić te alimenty, kiedy teraz ja utrzymuję cały dom i pokrywam codzienne utrzymanie dziecka?

 • Nieodpłatne zniesienie współwłasności

  Czy dział spadku, w którym na rzecz jednego spadkobiercy zrzekają się pozostali nie żądając w zamian rekompensat w sensie prawnym jest równoważne z 'nieodpłatnym zniesieniem współwłasności'?

 • Cofnięcie pozwu o zniesienie służebności

  Złożyłem wniosek w sądzie o zniesienie służebności gruntowej. Sąd orzeknie koszt odszkodowania za zniesienie. Jeżeli odszkodowanie będzie przewyższało moje możliwości finansowe, to czy będę mógł wycofać wniosek (zrezygnować ze zniesienia)?

 • Opłata sądowa od pozwu o obniżenie alimentów

  Chcę złożyć pozew o obniżenie alimentów na dwoje dzieci. Czy złożenie takiego pozwu podlega opłacie? Jeśli tak to jak ją wyliczyć? A w jaki sposób oblicza się w przypadku takiego pozwu wartość przedmiotu sporu?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane