Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Rozwód a mieszkanie na kredyt

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam.

    Mam prośbę o pomoc. Bierzemy z żoną rozwód (pozwu jeszcze nie dostałem, ale powinien niedługo przyjść). Na rozprawie rozwodowej chcemy również podzielić majątek. Największą niepewność budzi sprawa mieszkania, które zostało kupione na kredyt. Najpewniejszy sposób rozliczenia to sprzedaż mieszkania czego jednak ze względu na dzieci chcemy uniknąć.

    Rozwiązanie problemu widzimy tak: Mieszkanie po rozwodzie miałoby pozostać przy żonie. Po rozwodzie żona ma dowiedzieć się w banku czy może przejąć na siebie kredyt (obecnie obydwoje jesteśmy kredytobiorcami). Zaraz po rozwodzie żona miałaby spłacić mi część przynależnej mi kwoty. Sposób spłaty pozostałej części byłby uzależniony od tego czy bank zgodzi się na przejęcie przez żonę kredytu. Jeżeli bank zgodzi się na to, wówczas spłacany byłbym w ratach. Jeżeli bank się nie zgodzi, wówczas mieszkanie zostanie sprzedane a pozostała moja część spłacona jednorazowo.

    Pytanie czy taki sposób może być zapisany? (w odpowiedzi na pozew? czy w innym momencie?)

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam. Mam prośbę o pomoc. Bierzemy z żoną rozwód (pozwu jeszcze nie dostałem, ale powinien niedługo przyjść). Na rozprawie rozwodowej chcemy również podzielić majątek. Największą niepewność budzi sprawa mieszkania, które zostało kupione na kredyt. Najpewniejszy sposób rozliczenia to sprzedaż mieszkania czego jednak ze względu na dzieci chcemy uniknąć. Rozwiązanie problemu widzimy tak: Mieszkanie po rozwodzie miałoby pozostać przy żonie. Po rozwodzie żona ma dowiedzieć się w banku czy może przejąć na siebie kredyt (obecnie obydwoje jesteśmy kredytobiorcami). Zaraz po rozwodzie żona miałaby spłacić mi część przynależnej mi kwoty. Sposób spłaty pozostałej części byłby uzależniony od tego czy bank zgodzi się na przejęcie przez żonę kredytu. Jeżeli bank zgodzi się na to, wówczas spłacany byłbym w ratach. Jeżeli bank się nie zgodzi, wówczas mieszkanie zostanie sprzedane a pozostała moja część spłacona jednorazowo. Pytanie czy taki sposób może być zapisany? (w odpowiedzi na pozew? czy w innym momencie?) Dzień dobry, jeśli chcecie Państwo dokonać podziału majątku w sprawie o rozwód (a będzie to możliwe tylko jeśli nie przedłuży postępowania), to jeszcze przed rozwodem i wniesieniem przez Pana odpowiedzi na pozew, powinniście Państwo ustalić w banku czy żona będzie mogła kredyt przejąć i na jakich warunkach. Dopiero później można się zastanowić nad ostatecznym sposobem podziału. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane