Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa spłaty między rodzeństwem

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  Mam pytanie o wzór umowy między rodzeństwem.
  Sprawa wygląda nastąpująco. Wraz z mężem mieszkamy na pierwszym piętrze domku jednorodzinnego. Na dole mieszkają rodzice męża. Dogadaliśmy się z bratem męża i jego rodzicami, że przepiszą dom na na nas. Rodzice notarialnie przepiszą dom a brat zrzeknie się praw do spadku. Jednocześnie chcemy spłacić brata. Chcemy miedzy sobą (nie notarialnie) spisać umowę o spłacie kwoty X. Czy istenieje jakis wzór takiej umowy ?

  Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz Cytuj
 • Proszę to zrobić w ten sposób. Najpierw notariusz i darowizna na Pani męża. Spadek nie ponieważ .... Nie można się zrzec spadku przed jego otrzymaniem czyli śmiercią rodziców. Ponadto nie można przekazać własności nieruchomości pod warunkiem lub z zastrzeżeniem terminu. To w Polsce nie zadziała jest sprzeczne z KC ale nie pamiętam który art.jestem jednak tego pewna. Jeżeli rodzice chcą być pewni że ich Państwo nie wyrzucą to niech zapiszą sobie w akcie notarialnym służebność osobistą mieszkania na parterze do śmierci. Co do brata.... Hmmmm Proponuję z nim porozmawiać i mu zaproponować że w wypadku śmierci rodziców Państwo go spłacą. Będzie miał problem z dochodzeniem takiego roszczenia ale to już nie Pani sprawa.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane