Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wniosek o becikowe 2013.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Z rokiem 2013 zmianie ulegną zasady przyznawania becikowego a także jego suma. Pojawią się nie obowiązujące do tej progi progi dochodowe w wysokości 1922zł w przeliczeniu na głowę w rodzinie. Do wniosku o becikowe w 2013 roku trzeba będzie dołączyć dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka; oświadczenie stwierdzające, że na to dziecko nie było jeszcze pobierane becikowe; kserokopię dowodu osobistego; zaświadczenie lekarskie o pozostawaniu ciężarnej pod opieką lekarską. W wypadku dzieci urodzonych jeszcze w obecnym 2012 roku ale równo z dniem 31 grudnia należy traktować kwestie becikowego zgodnie nie ze złożeniem podania o becikowe ale z dniem urodzenia dziecka.

  Odpowiedz Cytuj
 • Na pewno jest tak że jak dziecko się rodzi pod koniec miesiąca to liczy się cały miesiąc? Tutaj chyba jednak obowiązuje naliczanie dzienne, czyli 3 złote z groszami za dzień.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Naliczanie dzienne? ?Pierwsze słyszę - kwota becikowego ma stałą wysokość jeśli o to Pani chodzi (1000 zł). No chyba, że nie zrozumialem Pani wypowiedzi.

  Odpowiedz Cytuj
 • Obecnie to nie 1000 ale 1200złotych. A killa27 zapewne napisała o uldze an dziecko, bo tam sa kwoty dzienne w okolicach 3 złotych.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane