Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Zwiększenie etatu i podwyżka

PYTANIE: Pracownik zatrudniony był dotychczas w wymiarze 1/4 etatu na czas określony (1 rok). Jednakże po 5 miesiącach trwania umowy pracodawca zaproponował mu zwiększenie wymiaru czasu pracy do 1/2 etatu. Pracownik się zgodził. Otrzymał od pracodawcy następujące pismo: z dniem 1 kwietnia 2007 r. zatrudniam pana w wymiarze 1/2 etatu na dotychczas zajmowanym stanowisku oraz ustalam następujący harmonogram pracy (tu wymienione są godziny pracy). Jednocześnie przyznaję panu wynagrodzenie (tu wyszczególnione są składniki wynagrodzenia). Czy takie pismo jest wystarczające, czy powinno być ono w formie wypowiedzenia dotychczasowych warunków pracy i płacy? A może powinna zostać zawarta nowa umowa?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Skoro zmiana zakresu zatrudnienia i podwyżka są korzystne dla pracownika i zgodził się on na nie, to najbardziej adekwatnym sposobem zmiany umowy wydaje się zawarcie z tym pracownikiem porozumienia (...)

Dalsza część odpowiedzi dostępna po wykupieniu
usługi "Dostęp do treści" od 6,15zł

Jeżeli masz już wykupioną usługę zaloguj się!

UWAGA! TYLKO TERAZ BEZPŁATNY DOSTĘP DO ZASOBÓW e-prawnik.pl
DLA FIRM sprawdź

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

Aby otrzymać kod, wyślij SMS pod jeden z niżej podanych numerów

Dostęp do treści na 1 godzinę cena 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 24 godziny cena 11,70zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

Dostęp do treści na 1 miesiąc cena 30,75zł +VAT

Wyślij SMS na numer: 92568, w treści wpisując EP

regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drog± elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.

Podobne Opinie Prawne

  • Ustalenie podstawy wymiaru

    W jakiej sytuacji ZUS może zakwestionować podwyżkę pensji i uznać, iż podstawą do wypłaty świadczenia chorobowego jest nie wykazany dochód, od którego naliczono oraz w terminie odprowadzono (...)

  • Odprawa z tytułu rozwiązania stosunku pracy

    Jestem nauczycielką. Od 25 lat jestem zatrudniona na podstawie mianowania w szkole podstawowej na pełny etat na stanowisku nauczyciela nauczania początkowego. Na terenie tej samej gminy pracuję dodatkowo (...)

  • Działalność gospodarcza a emerytura

    Prowadzę małą działalność gospodarczą. Od pół roku poszłam na wcześniejszą emeryturę. Nadal prowadzę tę samą działalność gospodarczą, a dochody moje nie zmuszają mnie do zawieszenia (...)

  • Więcej obowiązków bez podwyżki

    Czy zwiększony zakres obowiązków bez podwyżki, podczas gdy innego pracownika zwalnia się z części obowiązków bez redukcji pensji i etatu jest zgodny z prawem? Zgodnie z art. 78 § 1 kp wynagrodzenie (...)

 

Komentarze: Zwiększenie etatu i podwyżka

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 1
  • 9
  • 9
  • 3
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna, godna polecenia .Bardzo dziękuję, będę polecała Państwa usługi wszystkim znajomym.
  • Zosia

    ocena usługi:

    Profesjonalne, przede wszystkim rzeczowo i w ustalonym czasie ? zostałam klientem e-prawnika.
  • anna

    ocena usługi:

    jestem specyficznie nastawiona na usług e...ale e-prawnik bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
  • Mirosław

    ocena usługi:

    Witam, Dotyczy porady prawnej ID 144073nr. Jestem bardzo zadowolony zudzielonej porady. Jest ona profesjonalna, wyczerpującz i obszerna. Polecam wszystkim korzyslanie z usług e-prawnik Pozdrawiam Mirosław Ś.
  • Ela C.

    ocena usługi:

    Bardzo dziekuje, rzeczowa, dokladna i wyczerpujaca odpowiedz. Tak trzymać ! Inne firmy prawnicze nie udzielaja tak wyczerpujacych odpowiedzi ( a korzystałam z innych równierz ).Konkurencja daleko w tyle !!! Jak najbardziej polecam !
  • Mada

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z przedstawionej opinii , polecam profesjonalizm do przedstawienia realnej sytuacji prawnej
  • Marek

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.Jestem bardzo zadowolony
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana, szybko i jest wyczerpująca. Otrzymałem więcej informacji niż od adwokata przez pól roku. Polecam i zapewne jeszcze nie raz skorzystam. Aleksander
  • Marian

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalna opinia, polecam Marian
  • ss

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z wykonanej usługi.Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzetelny. Polecam korzystanie z e-prawnik.pl
  • Bogusław

    ocena usługi:

  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinię sporządzony szybko i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt z biurem. Jestem zadowolona z wykonanej usługi. E 2912
  • Marcin

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do zapytania klienta. Opinia przedstawiona w sposób czytelny i rzeczowy, poparta przepisami prawnymi. Jestem w pełni zadowolony z tej usługi. Polecam!
  • Bożena G.

    ocena usługi:

    Rzetelna opinia prawna przedstawiona w sposób czytelny i zrozumiały.Polecam wszystkim korzystanie z e-prawnika.
  • Artur

    ocena usługi:

    Szybko, profesjonalnie, polecam !
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Kolejny już raz skorzystałam z usług e-prawnik.pl i z całą pewnością niejednokrotnie jeszcze skorzystam. Jak zawsze rzeczowe i wyczerpujące potraktowanie tematu, w podsumowaniu cenne wskazówki i wnioski. Dziękuję i polecam.
  • natalia

    ocena usługi:

    Bardzo szybka i sprawna ocena, bardzo mi pomogła. Dziękuję

Porady prawne

  • Zwiększenie etatu i podwyżka

    Pracownik zatrudniony był dotychczas w wymiarze 1/4 etatu na czas określony (1 rok). Jednakże po 5 miesiącach trwania umowy pracodawca zaproponował mu zwiększenie wymiaru (...)

  • Podwyżka zarobków a przebywanie na chorobowym

    Czy pracownikowi, który jest obecnie na chorobowym lub macierzyńskim przysługuje podwyżka zarobków jeśli obejmuje ona cały stan pracowników?

  • Działalność gospodarcza a emerytura

    Prowadzę małą działalność gospodarczą. Od pół roku poszłam na wcześniejszą emeryturę. Nadal prowadzę tę samą działalność gospodarczą, a dochody moje nie (...)

  • Odprawa z tytułu rozwiązania stosunku pracy

    Jestem nauczycielką. Od 25 lat jestem zatrudniona na podstawie mianowania w szkole podstawowej na pełny etat na stanowisku nauczyciela nauczania początkowego. Na terenie (...)

  • Częstotliwość dokonywania podwyżek czynszu

    Zgodnie z art.9 ustawy o ochronie.....podwyższanie czynszu lub innych opłat za użytkowanie lokalu, z wyjątkiem opłat niezależnych od właściciela, nie może być dokonywane (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane