Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Opłaty na rzecz spółki wodnej

PYTANIE: Czy mieszkańcy gminy, którzy nie są członkami spółki wodnej, ani nie korzystają z urządzeń spółki wodnej (nie ma rowów melioracyjnych, nie ma odwodnienia posesji) są zobowiązani do rocznej opłaty składki na spółkę wodną? Jakie przepisy regulują wysokość składek? Jak wygląda procedura stania się członkiem spółki wodnej? Czy ww. składka jest obowiązkowa dla rolników? Mieszkańcy małej wsi są nękani wieloma nie do końca zrozumiałymi opłatami.

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Spółki wodne są formami organizacyjnymi, które nie działają w celu osiągnięcia zysku (z wyjątkiem), zrzeszają osoby fizyczne lub prawne i mają na celu zaspokajanie wskazanych ustawą potrzeb (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do treści na 1 godzinę cena: 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

  • Spółka akcyjna w organizacji

    Spółka w organizacji może we własnym imieniu nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, a także pozywać i być pozywana. Spółka akcyjna w organizacji jest więc podmiotem prawa funkcjonującym (...)

  • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

    Którzy podatnicy mają obowiązek stosowania kas fiskalnych?Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług (VAT), w zasadzie wszyscy podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących (...)

  • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

    Jakie przepisy regulują, którzy podatnicy powinni zainstalować kasy fiskalne?Zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług (VAT), w zasadzie wszyscy podatnicy dokonujący sprzedaży (...)

  • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

      Czego dotyczyrozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006 r.? W zasadzie wszyscy podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (...)

  • Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? - Sekwencja czynności

      W jakim celu można założyć spółkę z o.o.?Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością mogą utworzyć osoby fizyczne, a także osoby prawne (np. spółka akcyjna albo (...)

 

Komentarze: Opłaty na rzecz spółki wodnej

  • Nina 2011-12-07 09:26:52

    Re: Opłaty na rzecz spółki wodnej

    witam u nas również spólka wodna jest obowiązkowa mimo, że nie podpisywałam żadnej deklaracji przystąpienia do spólki. Amimo to spólka corocznie nalicza składki członkowski na jakiej podstawie. Oprócz tego spólka nie zajmuje się wogóle rowami melioracyjnymi w których rosną drzewa około 3 metrów. Nikt przynajmniej przez około 15 lat nie konserwował rowów w mojej okolicy. A opłaty ciągle są naliczane. To skandal. Ale pan prezes spółki twierdzi,że nie musi konserwować rowów bo tylko zajmuje się awariami. Spólka wodna to jakiś stwór co nikt nie wie co z tym zrobić. Jeszcze jedno pytanie czy mogę nie chcieć korzystać z usług spółki wodnej działającej niby w mojej gminie.

  • anna 2011-07-20 14:42:23

    Re: Opłaty na rzecz spółki wodnej

    woj kuj. pom. walczymy ze sp. wodna. Chcemy rozwiazać spolke bo wg. nas nic nie robia tylko zbieraja oplaty. prawdopodobnie mozna rozwiazac spolke w tej sprawie wypowiada sie prawnik w gazecie rolniczej- wiadomosci rolnicze- nr 4 lub 6 rolnik pyta prawnik odpowiada jest tam wypowiedz dosc wyczerpujaca w tej sprawie polecam

  • aga 2010-01-13 19:55:41

    Re: Opłaty na rzecz spółki wodnej

    witam u nas również jest obowiązkowa składka na spółkę wodną (gmina gorzyce woj. śl.) a obok mojej posesji nie ma nawet 1 cm rowu w tym roku z uwagi na duże opady śniegu który obecnie się topi mam sporo wody w piwnicy i nie wiem czy mogę ządać od spólki żeby ją usunęła (gdyby były rowy nie było by problemu)

  • mm 2009-10-01 18:08:57

    Re: Opłaty na rzecz spółki wodnej

    witam, u nas istnieje spólka wod ale tak naprawdę przez 10 lat oczysciła tylko młynówkę. pozostałe rowy nigdy nie były oczyszczane. jednak żada opłat od kazdego . Nigdy nie byłam członkiem sp.wod a i tak sołtys pokazuje mi składki do płacenia tłumzcząc ze jest to spadek po rodzicach i automatycznie składki przechodzą na spadkobiercę. nie wiem czy je płacić czy nie??

  • MM 2009-10-01 18:08:22

    Re: Opłaty na rzecz spółki wodnej

    Jeszcze w tym roku muszę oczyścić rów przy swojej działce, zrobimy to sami bo spólka twierdzi , że nie ma funduszy.Jak wyliczyć wartość swoich prac, abyśmy nie płacili przynajmniej tych składek??

  • mm 2009-10-01 18:03:49

    Re: Opłaty na rzecz spółki wodnej

    witam, u nas istnieje spólka wod ale tak naprawdę przez 10 lat oczysciła tylko młynówkę. pozostałe rowy nigdy nie były oczyszczane. jednak żada opłat od kazdego . Nigdy nie byłam członkiem sp.wod a i tak sołtys pokazuje mi składki do płacenia tłumzcząc ze jest to spadek po rodzicach i automatycznie składki przechodzą na spadkobiercę. nie wiem czy je płacić czy nie??


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 5
  • 6
  • 1
  • 2
  • osób

Opinie naszych klientów

  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:

  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Uprzejmnie dziękuję za udzielenie mi profesjonalnej porady prawnej wraz z wniskiem do sądu, jestem w pełni zadowolona i rozwiały mi się wszystkie wątpliwości. Będę korzystała dalej z Państa usług . Pozdrawiam, z wyrazami szacunka. A. Leszczyńska
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziękuję Państwu za pomoc.Rzetelna,fachowa porada.Z poważaniem Jolanta Jankowska
  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !
  • Izabela

    ocena usługi:

    Witam profesjonalna szybka rzetelna porada polecam życzę powodzenia zespołowi e-prawnik.pl Izabela
  • Ewa

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa,wyczerpująca i przystępnie napisana opinia . Polecam!
  • Emilia

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą i konkretną poradę, która upewniła mnie w moich racjach dotyczących odsetek ustawowych od przeterminowanego czynszu. Wasza opinia jest mi bardzo pomocna w argumentacji z pracownikiem administracji. Na pewno skorzystam z dalszej pomocy. Pozdrawiam, z wyrazami szacunku..
  • Nina

    ocena usługi:

    Opinia została sporzadzona profesjonalnie i w terminie. Cena przystępna w stosunku do jakości. Polecam. Nina Kania
  • elwira11

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje za profesjonalna opinie, fachowa kancelaria, na pełno skorzystam jeszcze nie raz. Z wyrazami szacunku Elwira S.
  • JOZEF MOSKAL

    ocena usługi:

  • hokagena

    ocena usługi:

    Chciałabym podziękować za otrzymane opinie ,porady i wnioski do sądu w sprawie zasiłku macierzyńskiego mojej córki. Sprawę po roku dzięki Waszej pomocy wygraliśmy. ZUS wypłacił córce wszystkie zaległe świadczenia i to z odsetkami . Jestem ogromne wdzięczna za pomoc i profesjonalne załatwienie sprawy. Jesteście wspaniali. Nie wiem gdzie mogę zamiescic moja opinie dlatego pisze w ten sposób
  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Jestem pod dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi. Opinia jest profesjonalna , rzeczowa i konkretna udzielona w spsób przejzysty i czytelny. Bardzo solidna Kancelaria, fachowa wiedza. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc i szybką odpowiedź. Będę korzystala dalej z Panstwa usługi i polecala wszystkim Z wyrazami szacunku. A. Leszczyńska
  • Marcin

    ocena usługi:

    Dziękuję, opinia potwierdziła się w 100%

Porady prawne

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane