e-prawnik.pl Porady prawne

Archiwum

2 Artykułów


1 Informacji


14 Pytań i odpowiedzi


1 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Taksa notarialna od kupna mieszkania

  "Kupiłam mieszkanie na kredyt hipoteczny, ma ono założoną księgę wieczystą, potrzebny jest tylko wpis w księdze, że prawo do mieszkania do momentu spłacenia kredytu należy do banku, moje pytanie jest podstawowe: jakie dokumenty są mi potrzebne (...)"

  Taksa notarialna od kupna mieszkania
 • Taksa notarialna w przypadku niepodpisania umowy

  "Złożyłam dokumenty potrzebne do zawarcia umowy kupna-sprzedaży dziś u notariusza. Umowa sprzedaży nieruchomości ma być gotowa na sobotę. Kilka godzin po złożeniu dokumentów dowiedziałam się, że druga strona zrezygnowała z transakcji. Czy (...)"

  Taksa notarialna w przypadku niepodpisania umowy
 • Zawarcie umowy na odległość - aukcja internetowa

  "Sprzedałem poprzez ALLEGRO łapki karakułowe. Kobieta za kilka dni nawymyślała mi od najgorszych i napisała, że sprzedałem jej śmieci, a to są bardzo dobrze wyprawione łapki. Chce mi je zwrócić i przysłała mi je jednak ja nie chce i paczki (...)"

  Zawarcie umowy na odległość - aukcja internetowa
 • Konkubent pełnomocnikiem w sprawie cywilnej

  "Czy mogę ustanowić konkubenta jako pełnomocnika w sprawie cywilnej? Jeśli tak, to czy nie będę musiała w ogóle występować przed sądem? (jestem bardzo nerwowa i nie mogę się skupić w trakcie rozprawy)"

  Konkubent pełnomocnikiem w sprawie cywilnej
 • Udzielanie porad przez osobę bez aplikacji

  "Czy na stanowisko radcy prawnego może zostać przyjęty pracownik mający wyższe prawnicze wykształcenie lecz nie posiadający odpowiednich uprawnień - aplikacji? Czy pracownik taki po otrzymaniu pełnomocnictw, może reprezentować pracodawcę przed (...)"

  Udzielanie porad przez osobę bez aplikacji
 • Wykreślenie z księgi wieczystej

  "Czy wykreślenie w KW jest wpisem? "

  Wykreślenie z księgi wieczystej