Prawo cywilne: Archiwum - Porady prawne

Taksa notarialna w przypadku niepodpisania umowy

Złożyłam dokumenty potrzebne do zawarcia umowy kupna-sprzedaży dziś u notariusza. Umowa sprzedaży nieruchomości ma być gotowa na sobotę. Kilka godzin po złożeniu dokumentów dowiedziałam się, (...)

Konkubent pełnomocnikiem w sprawie cywilnej

Czy mogę ustanowić konkubenta jako pełnomocnika w sprawie cywilnej? Jeśli tak, to czy nie będę musiała w ogóle występować przed sądem? (jestem bardzo nerwowa i nie mogę się skupić w trakcie (...)

Udzielanie porad przez osobę bez aplikacji

Czy na stanowisko radcy prawnego może zostać przyjęty pracownik mający wyższe prawnicze wykształcenie lecz nie posiadający odpowiednich uprawnień - aplikacji? Czy pracownik taki po otrzymaniu pełnomocnictw, (...)

Wykreślenie z księgi wieczystej

Czy wykreślenie w KW jest wpisem?

Sposób zgłoszenia reklamacji

Czy sprzedawca ma prawo żądać złożenia reklamacji na piśmie, zwłaszcza w sytuacji jasno sprecyzowanych przez nabywcę zastrzeżeń odnośnie wadliwego produktu?

Małżonek pełnomocnikiem

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Co należy zrobić, aby moja żona mogła reprezentować moją firmę, podpisywać dokumenty (np. faktury). Czy wystarczy napisać pełnomocnictwo?

Koszty założenia księgi wieczystej

Ile kosztuje założenie księgi wieczystej na mieszkanie własnościowe o wartości 113 tys. PLN. Od czego zależy ta wartość, czy tylko od wartości nieruchomości?

Przedmiot świadczenia w depozycie sądowym-koszty

Czy wierzyciel ponosi jakieś koszty związane z złożeniem przedmiotu zobowiązania /spełnienie świadczenia/? Jeżeli tak to jakie i czy są jakieś zwolnienia?

Zmiana zarządcy kamienicy

Przejmuję zarząd w kamienicy prywatnej. Jestem pełnomocnikiem umocowanym notarialnie, upoważnionym do wykonywania działań zwykłego zarządu. Czy muszę przedłużyć umowy najmu lokali zawartych (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika