Projekcja filmu

Odpowiedzi w temacie (0)

lennna

23.11.2009

ZAPRASZAMY NA PRAWNICZĄ AKADEMIĘ FILMOWĄ W najbliższy wtorek odbędzie się projekcja filmu: ''Das Eksperiment''. Film, w reżyserii Olivera Hirschbiegela, opowiada o słynnym Stanfordzkim Eksperymencie Więziennym przeprowadzonym w 1971r. przez grupę psychologów pod przewodnictwem prof. Philipa Zimbardo. Ochotników, którzy zgłosili się do eksperymentu losowo podzielono na więźniów i strażników i umieszczono w zaadaptowanych na więzienie podziemiach jednego z wydziałów stanfordzkiego uniwersytetu. Z powodu szokującego zachowania uczestników zdecydowano się przerwać eksperyment po 6 dniach... Drugą częścią projektu będzie debata na temat funkcjonowania zakładów karnych. Zaproszeni goście: - dr Marta Soniewicka (Katedra Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej) -mgr Edyta Drzazga (Katedra Kryminologii) -mgr Marek Bielski (Katedra Prawa Karnego) - spodziewamy się również pracownika Zakładu Karnego Kraków Nowa-Huta i pracownika Aresztu Śledczego Kraków Podgórze. Czas i miejsce projektu: 24.11.2009r. (wtorek), godzina 17:00, pub '"Albo-TAK", Mały Rynek 4 SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.11.2018

  Ratyfikacja Konwencji Rady Europy o koprodukcji filmowej

  Parlament wyraził zgodę na ratyfikację konwencji, której zmiana okazała się konieczna ze względu na dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii, pogłębiające się różnice (...)

 • 15.7.2014

  Ochrona dóbr osobistych w mediach

  Co oczywiste - nikt nie lubi być obrażany. Jeżeli taka sytuacja nas dotyka, wówczas najchętniej odwdzięczylibyśmy się tym samym. Należy pamiętać, iż wówczas - my również (...)

 • 28.1.2019

  Wsparcie polskich filmów

  Ustawa o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej zakłada, że Polski Instytut Sztuki Filmowej będzie wspierał finansowo produkcję utworów audiowizualnych powstających w Polsce. Poszczególnym (...)

 • 20.3.2015

  Warunki i licencje umieszczania utworów na stronach internetowych

  Pomimo częstego pomijania tego faktu przez osoby tworzące strony internetowe, prawo autorskie zobowiązuje je do dbałości o prawa twórców

 • 24.8.2018

  Produkcja audiowizualna będzie wspierana finansowo?

  Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) będzie wspierał finansowo produkcję utworów audiowizualnych powstających w Polsce. Producenci audiowizualni, koproducenci oraz przedsiębiorcy wykonujący (...)