Nabór wniosków w programie wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR–ów

– "W najbliższy poniedziałek, 4 października rusza nabór wniosków na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR-ów" – poinformowali na wspólnej konferencji prasowej wiceminister Paweł Szefernaker oraz Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM.

Porady prawne

Projekt 

Projekt jest finansowany z funduszy europejskich. Z pomocy skorzystają mieszkańcy 880 gmin, na terenie których działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. To ponad 30 proc. wszystkich gmin w Polsce. Nabór wniosków potrwa do 5 listopada br.

 - "Łączny budżet programu to 80 mln złotych. Szacujemy, że sprzęt trafi do około 20 tys. dzieci. Jesteśmy przekonani, że już w połowie listopada gminy otrzymają środki na zakup zestawów: komputer i internet" – powiedział Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w MSWiA.

- "Program zakupu sprzętu komputerowego dotyczy głównie wnuków i prawnuków byłych pracowników PGR-ów" – podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Jak dodał, nauka zdalna na terenach popegeerowskich była dużym problemem dla wielu rodzin.

- "Pandemia pokazała, że wykluczenie cyfrowe terenów popegeerowskich jest duże, dlatego potrzeba zakupu sprzętu komputerowego jest jedną z najpilniejszych" – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker.

O szczegółach nowego programu wsparcia dla mieszkańców terenów popegeerowskich mówił Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM.

- "W ramach projektu będziemy finansować zakup sprzętu oraz dwuletni dostęp do internetu. Na każdy zestaw - komputer i internet - przeznaczymy do 3,5 tys. złotych. Zależy nam na szybkim i skutecznym wsparciu dlatego zachęcam do składania wniosków" – dodał.

Trwa nabór wniosków

Wnioski przyjmować będzie Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Podobnie jak w zainaugurowanym w tym tygodniu programie „Cyfrowa Gmina” procedura naboru wniosków będzie prosta i w pełni elektroniczna. Wnioski o wsparcie z nowego programu będzie można składać w szkołach, natomiast zakupy będą realizowały gminy. Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie internetowej Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

https://www.facebook.com/

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika