Świadczenia

Zasiłki

O świadczenia dla dzieci, młodzieży i kobiet w ciąży

17 marca 2009 r. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak skierował wystąpienie do pana Bolesława Piechy, Przewodniczącego Komisji Zdrowia Sejmu RP, w sprawie zmian w projekcie ustawy o świadczeniach zdrowotnych dla dzieci, młodzieży i kobiet w okresie ciąży i karmienia, finansowanych ze środków publicznych.

Rzecznik wyraża zaniepokojenie, że z projektu ustawy usunięto zapisy, dotyczące finansowania działań profilaktycznych, dotyczących dzieci i kobiet. Zdaniem Marka Michalaka niezbędne jest zagwarantowanie finansowania wspomnianych świadczeń ze środków publicznych w drodze ustawowej.  

Wystąpienie Rzecznika Praw Dziecka do Przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia

Rzecznik Praw Dziecka po raz kolejny przekazuje posłom swoje uwagi na temat przygotowywanych w Parlamencie RP ustaw dotyczących spraw dzieci i rodziny. W lutym br. Marek Michalak zwrócił się do pana Sławomira Piechoty, Przewodniczącego sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, przekazując swoje stanowisko w związku z planowanymi pracami nad projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz o umorzeniu składek emerytalno-rentowych (druk 1679).

Zob. Urlop macierzyński i wychowawczy a obowiązek ubezpieczenia emerytalno-rentowego

Źródło: www.brpd.gov.pl

Obserwuj nas na:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: