Sprzedaż miałów dla polskich rolników

– "Tylko do 31 października br. można składać wnioski do Polskiej Grupy Górniczej S.A. w ramach programu sprzedaży miałów energetycznych dla rolników produkujących pod osłonami" – przypomniał wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Szef resortu rolnictwa zaznaczył, że miału węglowego wystarczy dla wszystkich uprawnionych, którzy złożyli odpowiednie wnioski do Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Porady prawne

Program sprzedaży miałów energetycznych dla producentów rolnych zużywających miały dla celów związanych z produkcją rolną

– "31 października br. kończy się nabór w ramach I transzy, druga transza będzie uruchomiona w pierwszych miesiącach przyszłego roku" – poinformował szef resortu rolnictwa.

Program sprzedaży miałów energetycznych dla krajowego rolnictwa został uruchomiony przez Polską Grupę Górniczą S.A. 19 października 2022 r. Jest on wynikiem współpracy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Aktywów Państwowych.

Sprzedażą objęty jest miał o wartości opałowej 19–23 MJ/kg pochodzący z kopalń należących do Polskiej Grupy Górniczej S.A.

Dla kogo?

Program jest przeznaczony dla producentów rolnych, których źródła grzewcze są zasilane miałem węglowym.

Jak złożyć wniosek?

Do obsługi sprzedaży uruchomiona została specjalna strona internetowa, za pośrednictwem której można składać wnioski wraz z wymaganymi załącznikami. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Polskiej Grupy Górniczej S.A., pod adresem: https://www.pgg.pl/strefa-korporacyjna/dla-rolnikow/informacja  

Zgłoszania woli zakupu miałów energetycznych należy dokonać poprzez złożenie wniosku zamieszczonego tutaj.

Wnioski wraz z załącznikami będą przyjmowane do 31 października 2022 roku i będą weryfikowane według kolejności wpływu. PGG SA uprawniona jest do wydłużenia lub skrócenia terminu przyjmowania wniosków w szczególności, jeżeli ich ilość wskazywać będzie na przekroczenie limitu towaru objętego Programem.

Wniosek składać można wyłącznie poprzez wypełnienie formularza elektronicznego umieszczonego na stronie internetowej PGG S.A. Wniosek powinien zostać wypełniony wraz z wymaganymi załącznikami. Spółka rozpatrywać będzie wyłącznie kompletne wnioski. Po wypełnieniu formularza i naciśnięciu przycisku Wyślij, fakt złożenia formularza należy potwierdzić za pomocą linku aktywacyjnego który otrzymacie Państwo na adres e–mail wskazany w formularzu.

Wszystkie informacje dotyczące przedmiotowego Programu zawarte są w regulaminie.

Mając na uwadze powyższe, PGG SA zaprasza do zgłaszania się przez takie podmioty zainteresowane udziałem w Programie, w celu przeprowadzenia odpowiedniej weryfikacji.

PGG SA zastrzega, że wypełnienie Wniosku wraz z załącznikami nie jest równoznaczne z gwarancją pokrycia zapotrzebowania deklarowanego przez wnioskującego, a Spółka nie ponosi odpowiedzialności za nieuzyskanie takiej możliwości przez dany podmiot.

 


A.J.
Zespół e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika