Kontrola dokumentacji technicznej budynku

Pytanie:

Na co należy zwrócić uwagę przy przejmowaniu dokumentacji technicznej od wcześniejszego zarządcy budynku? Kto może kontrolować prawidłowość owej dokumentacji?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Organami kontrolującymi stan dokumentacji, a tym samym sposób prowadzenia książek obiektów budowlanych, są jednostki nadzoru budowlanego. Niestosowanie się do odpowiednich przepisów bywa karane mandatem. Między innymi dlatego też należy zwrócić uwagę na prawidłowość
przejmowanej dokumentacji, a w przypadku braków czy zaniedbań doprowadzić do jej uzupełnienia przez przekazującego i odebrać kompletną całość. O fakcie dobrze jest poinformować odnośny inspektorat nadzoru budowlanego, co może przyspieszyć sprawę. Częściowe odbieranie niepełnej dokumentacji, protokoły rozbieżności, terminy uzupełniania często przeciągają procedury w nieskończoność, co prawie zawsze kończy się tak samo: dokumentację uzupełnia wspólnota na swój koszt.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Wkrótce mobilne kontrole drogowe

  W projekcie wprowadzono możliwość przeprowadzania szczegółowych drogowych kontroli technicznych w mobilnych stacjach kontroli drogowej i w wyznaczonych punktach przeprowadzania kontroli drogowych. Proponowana (...)

 • Ewidencja czasu pracy - jak prowadzić ewidencję czasu pracy?

  Zgodnie z Kodeksem pracy, czas pracy jest to czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Systemy i rozkłady (...)

 • Zmiany dotyczące drogowej kontroli technicznej pojazdów

  Dzięki zmianom w Prawie o ruchu drogowym oraz ustawie o transporcie drogowym możliwe będą mobilne kontrole techniczne pojazdów wykonujących przewóz rzeczy i osób.

 • Jak zarządzać wspólnotą mieszkaniową?

  Zajmowanie lokalu mieszkalnego może przybierać różnorakie formy i choć z zewnątrz nie widać większych różnic między mieszkańcem bloku, który dysponuje spółdzielczym lokatorskim prawem do (...)

 • Powtórna kontrola celna u podatnika

  Powtórna kontrola celna nie ogranicza się do podatników - podlega jej każda osoba bezpośrednio lub pośrednio uczestnicząca w czynnościach związanych z wymianą towarową z krajami spoza Wspólnoty (...)

NA SKÓTY