Obowiązki lokatora w zakresie stanu higieniczno-sanitarnego wynajmowanego lokalu

Pytanie:

W jaki sposób ustawa o ochronie praw lokatorów określa obowiązki lokatora w zakresie stanu higieniczno-sanitarnego wynajmowanego lokalu?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Przepisy ustawy o ochronie lokatorów wyraźnie stanowią, że najemca ma obowiązek utrzymywać lokal w odpowiednim stanie higieniczno-sanitarnym:

Art. 6b

Najemca jest obowiązany utrzymywać lokal oraz pomieszczenia, do używania których jest uprawniony, we właściwym stanie technicznym i higieniczno-sanitarnym określonym odrębnymi przepisami oraz przestrzegać porządku domowego.

W świetle tego uregulowania należy stwierdzić, iż wynajmujący może obciążyć najemcę kosztami zakupu adekwatnych do konkretnej sytuacji środków czystości, sprzątania wykonanego przez siebie bądź wynajętą do tego osobę. Oczywiście kwotę, którą wynajmujący zdecyduje się obciążyć najemcę należy miarkować odpowiednio do zaistniałego stanu, faktycznego zaniedbania mieszkania w momencie jego odbioru.

 

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: