Skuteczność wypowiedzenia umowy najmu

Pytanie:

"Czy wypowiadając lokatorowi - głównemu najemcy, wypowiedzenie trzyletnie, muszę również wypowiedzieć i doręczyć wypowiedzenia wszystkim dorosłym zamieszkującym z nim, np. współmałżonkowi, dorosłym dzieciom wraz ich współmałżonkami, itd. "

Odpowiedź prawnika: Skuteczność wypowiedzenia umowy najmu

Stroną stosunku najmu są wynajmujący i najemca. Wynajmujący wypowiadając stosunek najmu powinien złożyć wypowiedzenie osobie, która jest stroną umowy najmu. Nie jest zatem wymagane złożenie wypowiedzenia wszystkim osobom, które razem z najemcą zamieszkają w najmowanym lokalu.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika