Udostępnienie informacji z KRK w przetargu

Pytanie:

"Po rozstrzygnięciu przetargu w zamówieniach publicznych, każdy ma dostęp do przejrzenia dokumentacji oferty firmy, która wygrała przetarg. Czy każdy kto uczestniczył w przetargu może zażądać od zamawiającego, aby potwierdził nam, że firma, która wygrała przetarg nie figuruje w KRS jako skazana?"

Odpowiedź prawnika: Udostępnienie informacji z KRK w przetargu

Gwoli ścisłości należy wskazać, że w KRS nie figurują dane o skazaniu. Takie dane figurują w KRK (Krajowy Rejestr Karny). Warunkiem przystąpienia do przetargu, w którym wartość przekracza kwotę 60000 euro jest przedstawienie zaświadczenia z KRK o niefigurowaniu składającego ofertę w rejestrze.

Jeśli oferent w ogóle został dopuszczony do przetargu oznacza to, że przedstawił zaświadczenie z KRK o niefigurowaniu w nim. Potwierdzenie zatem przez zamawiającego nie jest konieczne.

Poza tym dokumenty przetargowe wraz z załącznikami (wyciąg z rejestru) są udostępniane i będziecie mieli do nich Państwo wgląd.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika