Umowa cywilnoprawna a wynagrodzenie za nadgodziny

Pytanie:

"Czy osoba zatrudniona na umowę cywilnoprawną ma prawo do wynagrodzenia za nadgodziny? "

Odpowiedź prawnika: Umowa cywilnoprawna a wynagrodzenie za nadgodziny

Osoba zawierająca umowę cywilnoprawną musi się także liczyć z brakiem wynagrodzenia za godziny nadliczbowe. Przypominamy, że przy zawieraniu umowy zlecenia nie jest niezbędne określanie wymiaru godzinowego.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie wypłacane na podstawie umowy zlecenia, należy wskazać na treść przepisu art. 735 § 2 Kodeksu cywilnego, zgodnie z którym jeżeli nie ma obowiązującej taryfy, a nie umówiono się o wysokość wynagrodzenia, należy się wynagrodzenie odpowiadające wykonanej pracy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika